Десятки мільярдів євро. ЄС запропонує Україні рекордну фінансову допомогу
Категорія
Економіка
Дата публікації

Десятки мільярдів євро. ЄС запропонує Україні рекордну фінансову допомогу

Десятки мільярдів євро. ЄС запропонує Україні рекордну фінансову допомогу
Джерело:  online.ua

Офіційний Брюссель готовий запропонувати пакет фінансової допомоги на суму близько 50 мільярдів євро для підтримки України.

Джерело:  Bloomberg  з посиланням на своїх інсайдерів

ЄС готовий запропонувати Україні безпрецедентну фінансову допомогу

Як стверджують анонімні джерела видання, пропозиція Європейської комісії дасть можливість профінансувати поточні витрати українського уряду та оплатити нагальні пріоритети реконструкції.

За попередніми даними, про фінансову допомогу планують заявити уже 20 червня перед конференцією в Лондоні, де міжнародні партнери Києва будуть обговорювати відновлення України.

Єврокомісія хоче уникнути обтяжливого інструменту для України, з огляду на війну, і запропонує допомогу у вигляді грантів, пільгових позик і гарантій. На відміну від попередніх фінансових пакетів для України, план фінансуватиметься за рахунок внесків держав-членів, а не ринкових позик.

Окрім того, наголошується, що пакет спрямований на те, щоб об'єднати допомогу, що використовується для виплати заробітних плат, пенсій та деяких державних послуг із витратами, пов'язаними з відновленням основної інфраструктури.

За якої умови Україна зможе отримати ці гроші

За словами інсайдерів видання, кошти ЄС виділить Києву за умови, що Україна здійснить реформи, спрямовані на покращення верховенства права та боротьбу з корупцією.

Варто звернути увагу на те, що пакет допомоги з'явився у момент, коли ЗСУ розпочинають контрнаступ для звільнення усіх окупованих територій України.

Конференція з відновлення України відбудеться 21-22 червня у Лондоні.

 Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?