30 березня офіційно стало відомо, що Апеляційний суд Парижа скасував рішення інвестиційного арбітражу у справі "Ощадбанк проти Росії", постановивши, що цей арбітраж не мав юрисдикції щодо незаконно експропрійованих росіянами банківських активів "Ощадбанку" в Криму. З деталями цього рішення міжнародну спільноту ознайомив профільний сайт IA Reporter, передає ONLINE.UA.
"26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення задовольнити вимогу українського Ощадбанку щодо компенсації збитків, завданих внаслідок протиправної анексії Криму Російською Федерацією. Сума відшкодування мала становити 1,1 мільярда доларів США плюс відсотки", - йдеться в повідомленні.
Російська влада вирішила оскаржити це рішення у національному суді за місцем проведення арбітражу, тобто у Парижі. 30 березня апеляційний суд підтримав одну з претензій офіційної Москви, і на підставі цього скасував рішення арбітражного трибуналу. Головна проблема - це те, що договір про захист інвестицій, в рамках якого позивався офіційний Київ, поширюється на інвестиції в Україну з 1 січня 1992 року. "Ощадбанк" же почав функціонувати в Криму раніше, відразу після розпаду СРСР. Що важливо розуміти, це скандальне рішення апеляційного суду може бути оскаржене у французькому касаційному суді.
Своєю перемогою вже публічно почав хизуватися Мін’юст РФ.
"Разом з тим повідомлення Мін'юсту Росії містить чимало дезінформацій. Зокрема, офіційні повідомлення про це рішення свідчать про неправдивість тези РФ про те, що це рішення нібито матиме прецедентне значення і в інших справах за участю українських інвесторів, які розглядаються арбітражами та державними судами в європейських юрисдикціях", - зазначають українські журналісти.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 12 2020 року серпня український Ощадбанк виграв суд у Сбербанку РФ, який заявляв, що реєстрація Ощадбанком торговельної марки "СБЕРБАНК" на території України порушила права Сбербанку Росії.