ПАР могла постачати зброю та боєприпаси Росії — посол США
Категорія
Світ
Дата публікації

ПАР могла постачати зброю та боєприпаси Росії — посол США

ПАР могла постачати зброю та боєприпаси Росії — посол США
Джерело:  online.ua

Південно-Африканська Республіка, ймовірно, передала Росії зброю та боєприпаси для війни в Україні.

Джерело: News24

США звинуватили ПАР у постачанні боєприпасів Росії

Посол США в Південно-Африканській республіці Рубен Брігеті заявив про співпрацю ПАР з Росією, яка розв’язала повномасштабну війну проти України.

Серед речей, які ми відзначили, було причалювання вантажного судна до військово-морської бази Саймонстаун із 6 по 8 грудня 2022 року, яке, як ми впевнені, завантажило зброю та боєприпаси на це судно, коли воно поверталося до Росії, – зазначив він.

Брігеті сказав, що США дуже серйозно ставляться до цього питання.

Озброєння росіян надзвичайно серйозне, і ми не вважаємо цю проблему вирішеною, і ми хотіли б, щоб ПАР почала практикувати свою політику неприєднання, – наголосив дипломат.

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що його уряд вже вивчає повідомлення про те, що країна постачала зброю Росії.

Це питання розглядається, і з часом ми зможемо про це говорити, – сказав президент.

У ПАР прийняли рішення про вихід із Римського статуту

Президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що правляча партія країни ухвалила рішення щодо відмови країни від дотримання положень Римського статуту, за яким мав би відбутись арешт кремлівського диктатора та військового злочинця Володимира Путіна у разі його візиту до країни для участі у саміті БРІКС.

У березні цього року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт кремлівського диктатора Володимира Путіна, через що влада ПАР, за положеннями Римського статуту мала б затримати Путіна під час його запланованого візиту до країни на саміт БРІКС за участі Бразилії, Індії, Китаю та ПАР.

Так, правляча партія ухвалила рішення про те, що вихід Південної Африки з Римського статуту є розсудливим. Рішення, ухвалене після засідання Африканського національного конгресу у вихідні дні, було ухвалене в основному через те, що суд сприймається несправедливим стосовно деяких країн. Ми хотіли б, щоб це питання про несправедливе звернення було належним чином обговорено, але тим часом правляча партія ще раз вирішила, що має бути вихід, — зазначив Рамафоса.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?