В Україні вступив в силу закон "Про верифікацію і моніторинг державних виплат", який передбачає запуск тотальної перевірки всіх пільговиків. У Мінфіні пояснили, що означає верифікація, як будуть проходити перевірки і хто ризикує залишитися без виплат, повідомляє ONLINE.UA.
"Верифікація здійснюватиметься шляхом перевірки інформації про одержувача державної допомоги, яка впливає на визначення права на отримання і розмір державних виплат", - йдеться в повідомленні Мінфіну.
Під верифікацію потраплять одержувачі пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування. У відомстві уточнили, що закон про верифікації регулює основні питання збору, обробки і подальшого аналізу інформації, яка використовується для моніторингу соціальних виплат. Тепер всіх пільговиків, які тільки подали заяву на виплати або вже отримують їх, будуть перевіряти на трьох етапах.
1 етап - превентивна верифікація: перевірка при зверненні фізособи за призначенням за держвиплати;
2 етап - поточна верифікація: перевірка при наданні держвиплат фізособам;
3 етап - ретроспективна верифікація: перевірка після завершення держвиплат фізособам.
Слід зазначити, що за результатами третього етапу верифікації у одержувача будь-якого виду соціальної допомоги можуть вимагати повернути незаконно виплачені допомоги. Таку вимогу висунуть у разі, якщо буде виявлена недостовірна інформація, на основі якої була призначена, нарахована та/або виплачена державна виплата.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в жовтні 2019 року в Україні пройде чергова індексація доходів громадян. Очікується підвищення окремих категорій виплат на суму близько 250 гривень. Збільшення торкнеться зарплат державних працівників, пенсій, допомоги по безробіттю і виплат при виробничих травмах.