Документ про створення Консультаційної ради з ОРДЛО в політичній підгрупі ТКГ по Донбасом поки є лише декларативним, а не остаточним. Його можуть затвердити 25 березня на наступній зустрічі в Мінську. Київ не збирається сідати за стіл переговорів з бойовиками, брати участь у Раді будуть мешканці окупованого Донбасу, які не брали в руки зброю. Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак в ефірі українського телеканалу, передає ONLINE.UA.
"Хочу підкреслити з повною відповідальністю, що ніяких кроків, які б сьогодні створювали правове поле для представників так званих ОРДЛО і їх визнання, не існує. Ні про які прямі переговори і мова не йде. Україна не збирається встановлювати діалог з бойовиками. Україна прагне до діалогу з людьми, які не брали в руки зброю", - уточнив Єрмак.
Єрмак нагадав, що сторони конфлікту, які представлені сьогодні в ТКГ, не змінилися - це Україна і Росія, і між ними є ОБСЄ. Керівник Офісу українського лідера додав, що на сьогоднішній день єдиним документом з урегулювання конфлікту на Донбасі є Мінські домовленості, в яких є чітка умова - Україна повинна погодити три документа нових законодавчих актів з представниками окупованих територій.
"Там так написано. Протягом 6 років єдиними представниками територій, які не є учасниками ТКГ, але присутні, були люди з так званих "ЛНР" і "ДНР", з якими ми, як влада, говорити не збиралися і не збираємося. Тому що вони не визнані навіть Росією. Українські громадяни, які вимушено проживають на території, яка не контролюється урядом, зовсім на сьогодні позбавлені права мати свій голос і висловлювати свою позицію з цих питань ...", - сказав глава ОП.
У зв'язку з цим, зазначив Єрмак, і було вирішено створити платформу, в рамках якої громадяни, які проживають на контрольованій території і не контрольованій території можуть спілкуватися з приводу питань, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей. Механізм, по якому будуть відбирати представників платформи від контрольованої і неконтрольованої території України, ще розробляється.
Слід зазначити, що рішення України створити Консультаційну раду з ОРДЛО викликало протестну реакцію в парламенті. Деякі народні обранці з президентської фракції "Слуга народу" виступили проти її створення і звернулися до глави держави Володимира Зеленського з проханням не допустити реалізацію оприлюднених рішень по створенню консультативної групи з путінськими бойовиками.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що бойовики ОРДЛО розцінили створення консультативної ради "як згоду Києва почати прямий діалог з так званою "владою" Донбасу". Представник РФ Козак також заявив, що новий "механізм врегулювання" на Донбасі передбачає створення "переговорного майданчику за участю країн нормандського формату і сторін конфлікту", натякнувши на те, що українська влада нібито "вирішила сісти за стіл переговорів з бойовиками". У Кремлі привітали ці домовленості.