Гідроксихлорохін на початку пандемії коронавірусу COVID-19 виявився на перших місцях у списках лік проти нової інфекції, його "рекламували" навіть президент, зокрема й Дональд Трамп. Утім, останні дослідження показали його повну неспроможність подолати хворобу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The New England Journal of Medicine.
Раніше вважалося, що препарат може певним чином боротися з вірусом — він порушував зв'язок COVID-19 з молекулами ACE2, саме вони служать агресору для потрапляння в організм.
Наразі вчені дійшли висновку, що гідроксихлорохін не здатний зупинити розвиток коронавірусу протягом чотирьох днів після потенційного зараження. Команда працювала під керівництвом Девіда Булвера з Університету Міннесоти.
Згідно з даними дослідження, вчені залучили 821 людину без симптомів інфекції, які контактували з хворими. Контакт — це перебування на відстані ближче 1,8 метра протягом щонайменше 10 хвилин.
Перша група з 414 осіб приймала гідроксихлорохін, а друга з 407 плацебо. Стан учасників експерименту експерти відстежували дистанційно, препарати їм постачали додому.
COVID-19 під час дослідження розвивався у 107 учасників, 49 з першої групи та 58 з другої. Вчені назвали таку різницю не значущою статистично, тож проєкт показав неефективність препарату.
Автори дослідження пояснили, в США не існує практика діагностичного тестування, тож діагноз ставлять відповідно до сукупності симптомів — наявності кашлю, лихоманки, задишки, білю в горлі та м'язах, а також втрати нюху. Це створило певні обмеження, однак не ставить під сумнів загальні результати.
Як повідомляв ONLINE.UA, американські фахівці оголосили про успіх в розробці синтетичних наноантитіл проти коронавірусу COVID-19. Їх можна використовувати у спреях чи інгаляторах для запобігання зараженню.