Pfizer Inc. і BioNTech сьогодні оголосили результати початкового лабораторного дослідження, яке демонструє, що сироваткові антитіла, індуковані їх вакциною, нейтралізують варіант SARS-CoV-2 Omicron після трьох доз.
Джерело: пресреліз компанії
Судячи з усього, двох доз вакцини Pfizer/BioNTech може бути недостатньо для захисту від інфікування штамом "омікрон". Однак після введення третьої дози вакцини посилення антитіл відбувається у 25-кратному обсязі. Також в компанії вважають свою вакцину такою ж ефективною, як як і проти інших штамів коронавірусу.
Нові розробки в сфері вакцинації компанія збирається представити на початку весни наступного року.
Забезпечення повної вакцинації якомога більшої кількості людей за допомогою перших двох серій доз та ревакцинації залишається найкращим способом запобігання поширенню COVID-19, переконанує голова Pfizer Альберт Бурла.
Чи є в Україні штам Омікрон
Наразі немає даних про те, як вакцини від Moderna, Johnson & Johnson та інших виробників протистоять новому варіанту, але чимало людей сподіваються на те, що вони оприлюднять результати своїх досліджень вже в найближчі кілька тижнів.
Два дні тому в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що випадків штаму COVID-19 "Омікрон" в Україні наразі не зафіксовано. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав завдання главі МОЗ Віктору Ляшку щоденно оновлювати інформацію щодо нового штаму.
А минулої доби в Україні виявили 9 371 випадок зараження коронавірусом, з них дітей – 809, медпрацівників – 175. Госпіталізували 2 998 осіб, зафіксували 450 летальних випадків, одужали 26 804 людей. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Україна у світовій статистиці по щоденному приросту хворих перебуває на 16 місці. За кількістю нових хворих і померлих серед країн Європи Україна на 11 місці.
Читайте також:
Як отримати COVID-сертифікат, якщо він не генерується в Дії — пояснення МОЗ
Лікарка описала головні симптоми штаму Омікрон
У Франції заявили про спалах високопатогенного пташиного грипу