Російський глава Володимир Путін відреагував на натяки США щодо випробування ядерної зброї у відповідь на загрозу, що йде від Росії і Китаю. 2 червня глава Кремля підписав указ, в якому зазначено, що Росія буде застосовувати ядерну зброю для стримування будь-якого потенційного противника. Таким чином Путін публічно пригрозив всьому світу потужним ядерним ударом, якщо країни, що вважають Росію потенційним противником, почнуть розгортати балістичні ракети, гіперзвукову зброю і розміщувати ядерну зброю на територіях неядерних держав. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на інтернет-портал правової інформації РФ.
В указі, підписаному Путіним, йдеться, що Росія буде застосовувати ядерну зброю як засіб стримування агресії потенційного противника. Зокрема, умовою для використання ядерної зброї може служити отримання російськими військовими достовірної інформації про старт балістичних ракет, що атакують РФ. Також мова йде про вплив противника на критично важливі державні та військові об'єкти, що загрожує існуванню країни агресії з використанням звичайної зброї.
"Російська Федерація залишає за собою право застосувати ядерну зброю у відповідь на застосування проти неї і/або її союзників ядерної зброї та інших видів зброї масового ураження, а також в разі агресії проти РФ із застосуванням звичайної зброї, коли під загрозу поставлено саме існування держави" , - сказано в документі.
Небезпечними і військовими загрозами Росії в указі Путіна також вказані:
нарощування потенційним противником на суміжних з Росією територіях угруповань сил загального призначення, в складі яких є кошти доставки ядерної зброї;
розгортання країнами, які вважають Росію потенційним противником, балістичних ракет, гіперзвукового зброї;
створення і розміщення в космосі елементів системи ПРО і ударних систем;
наявність у держави ядерної зброї або інших видів зброї масового ураження, які можуть бути застосовані проти Росії і союзників;
неконтрольоване поширення ядерної зброї, засобів доставки та обладнання для його виготовлення;розміщення ядерної зброї на територіях неядерних держав.
Нагадаємо, останнім часом між Росією і США гостро стоїть питання про продовження Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), який закінчується в 2021 році. Згідно з документом, російська і американська сторони протягом семи років зобов'язалися скоротити кількість розгорнутих стратегічних носіїв - міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів, а також важких стратегічних бомбардувальників до 700 одиниць. Вашингтон відмовляється продовжувати договір СНО на колишніх умовах і без участі Китаю. Також в США наполягають, щоб в нову угоду включили в себе спектр нових російських систем озброєнь, які в даний час розробляються.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в НАТО зробили жорстке попередження Кремлю через ядерну загрозу, що виходить від Росії.