Підрозділи військовослужбовців прикордонної служби України повідомили про 2 важкі бої на підступах до Бахмута, де окупаційна армія РФ не припиняє спроб наступу.
Джерело: Telegram-канал ДПСУ
Що відомо про ситуацію в районі Бахмуту на Донеччині
Зазначається, що підрозділи прикордонників 2 січня провели 2 важкі бої з кремлівськими загарбниками під Бахмутом та у самому місті. Ворог зазнав втрат.
У ДПСУ підкреслили, що один бій відбувався у районі населеного пункту Підгородне та тривав понад 4 години, з 12:30 до 16:50.
Там група окупантів у складі 30 осіб штурмувала позиції українських військових. За попередньою інформацією, семеро ворожих солдатів убито, а ще дев'ять - поранено. При цьому в лавах ЗСУ втрат не було.
На іншій ділянці, в районі бахмутського звалища, українські прикордонники разом з бійцями ССО з 16:00 до 17:00 знищили два наглядові пункти окупантів. Внаслідок аеророзвідки ССО з'ясувалося, що п'ятьох окупантів було вбито, ще троє постраждали.
Однак на думку військово-політичного аналітика з групи "Інформаційний простір" Олександра Коваленка, звільнення всіх окупованих РФ територій України триватиме і після 2023 року.
Зокрема, аналітик припустив, що протягом найближчих кількох місяців цього року можуть бути звільнені території, захоплені армією РФ після 22 лютого минулого року.
На сьогоднішній день я дуже часто чую про звільнення України до літа 2023, до кінця 2023 і ще деякі варіації. Але при цьому я ще жодного разу не чув, а на чому саме, виходячи з дозволеної до обговорення у відкритих джерелах інформації і даних, базуються такі припущення? Так, російські війська несуть суттєві втрати, вичерпують ресурси, виснажуються і демілітаризуються з кожним днем, але є низка факторів які суттєво впливають на сценарії звільнення тимчасово окупованих територій України, в залежності від локації, - зазначив Коваленко.
За його словами, попри те, що наразі більшість людей схиляється до 5 окупованих РФ регіонів, насправді їх 7.
Лівобережна Херсонщина, частина Запорізької області, Луганщина (окупована в 2022 році), Луганщина (окупована з 2014 року), Донеччина (окупована в 2022 році), Донеччина (окупована з 2014 року) і ТОТ Криму. Саме так слід розглядати карту бойових дій, - зазначив Коваленко.
Експерт також зауважив, що у середньому, як продемонстрував минулий рік, підготовка до контрнаступу займає від 3 до 5 місяців.
Так, підготовка до звільнення Правобережної Херсонщини розпочалася у травні, а Харківщини – ще у червні.
Так, зараз ресурс РОВ виснажується, і ми можемо спрогнозувати, що середній період підготовки умов для контрнаступу може скласти 3 місяці. Давайте припустимо, що це саме так і розглянемо кожну локацію окремо з урахуванням сьогоднішніх умов. Найбільш комфортні умови для контрнаступу зараз на Луганщині (окупованій з 2022 року). Але відсутня низка факторів, які могли б значно стимулювати цей процес, наприклад, погодні умови, - підкреслив Коваленко.
Експерт зазначив, що водночас ще не сформовані до кінця умови для контрнаступу на окупованих територіях Запорізької області.
Експерт прогнозує, що "остаточний процес їх дозрівання" очікується в першому кварталі 2023 року.
Лівобережна Херсонщина залежить від Запорізької локації. А тому південний плацдарм в цілому може бути звільнений до літа 2023. Тобто, захоплені окупантами території України у 2022 році будуть повністю звільнені на рубежі весни-літа 2023. А потім вихід до кордонів територій окупованих з 2014 року, - припустив Коваленко.
Однак аналітик зазначив, що на окупованих з 2014 року територіях України на українських військових чекають більш потужні лінії оборони окупантів та злагоджені лінії постачання.
Це лінії оборони, що формувалися з 2014. Це більш ефективна логістика, забезпечення та управління підрозділами РОВ. Це безліч аспектів, які повинні будуть бути враховані при контрнаступі в цих районах, незалежно від ступеня виснаження армії російських окупантів. Таким чином, середньостатистичні 3-4 місяці для формування умов для контрнаступу в цих локаціях навіть якщо і будуть доречні, то явно вийдуть за межі 2023 року, - наголосив аналітик.
Читайте також: