Днями стало відомо, що будівництво скандального газопроводу в обхід України "Північний потік-2" завершено. У Міністерстві енергетики озвучили головні ризики для України, які можуть стати наслідком реалізації цього проєкту.
Джерело: Montel Group
Німецьке федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur розпочало сертифікацію газопроводу “Північний потік – 2». Процес такої перевірки, може зайняти до чотирьох місяців. Газопровід потужністю 55 мільярдів кубометрів проходить по дну Балтійського моря, для його запуску необхідне отримання всіх необхідних сертифікатів. Останні в свою чергу передадуть на затвердження вищезгаданому регулятору Bundesnetzagentur. Тут заявили, що можуть покарати консорціум, якщо той почне роботу без схвалення.
Станом на сьогодні паливо надходить у європейські країни за довгостроковими контрактами, укладеними до 2014 року. Це означає, що оплата за ресурс вже здійснена. У Міненерго озвучили прогнози щодо зменшення обсягів транзиту через Україну.
“Постачальники в Європі запитають у "Газпрому": а де наш газ, за який ми вже заплатили? Наразі жодних ризиків для України немає. Вони можуть виникнути з 2025 року, коли будуть укладатися нові контракти, і "Газпром" скаже, що йому не потрібно 40 млрд куб. м, а всього лише 20 мрлд. куб. м", - розповідають експерти.
Завершення етапу будівництва означає, що Росія збільшила свої можливості експорту енергії до Європи як з півночі Балтійського моря, так і з півдня в Чорному морі, де вона експлуатує газопровід Турецький потік.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівництво цього проєкту перебувало на завершальній стадії, цілковита його реалізація довгий час блокувалась низкою санкцій, зокрема, з боку правлячої верхівки США.
Не зважаючи на попереднє рішення європейських країн відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", в Брюсселі зрештою визнали, що змушені миритися з його реалізацією.
Команда канцлерки Німеччини Ангели Меркель під час переговорів, що стосувалися газопроводу в обхід України, запропонувала новій адміністрації в США посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій Вашингтону.
Влітку США та ФРН опублікували декларацію з оновленими пунктами щодо підтримку України, однак оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва газопроводу.
10 вересня 2021 року "Газпром" заявив про завершення будівництва "Північного потоку-2".
Читайте також: