Німеччина прийняла важливе газове рішення по Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

Німеччина прийняла важливе газове рішення по Україні

Німеччина прийняла важливе газове рішення по Україні
Джерело:  online.ua

Німецький уряд почав виконувати свої зобов'язання за угодою Німеччини і США по Північному потоку-2. Напередодні було прийнято перше газове рішення - призначили уповноваженого з питань транзиту газу через Україну. Ним став Ґеорґ Вальдерзее.

Джерело: пресслужба Міністерства економіки та енергетики ФРН

У німецькому відомстві уточнили, що Вальдерзее сприятиме продовженню угоди про транзит газу між Україною і Росією на строк до десяти років після закінчення терміну контракту, що діє до кінця 2024 року. Відзначається, що він буде виступати посередником і давати поради обом сторонам, а також Європейській комісії, США і, при необхідності, третім країнам, щоб добитися продовження контракту на транзит газу, справедливого для інтересів всіх сторін.

"За погодженням з Федеральним міністерством економіки і енергетики і Міністерством закордонних справ в його завдання, серед іншого, входить проведення двосторонніх переговорів, визначення компромісних позицій і участь третіх країн", - розповіли про доручення Вальдерзее в Міністерстві економіки та енергетики ФРН.

Важливо нагадати, що Ґеорґ Вальдерзее вже виконував обов'язки уповноваженого уряду ФРН з питань транзиту газу через Україну в 2019 році. Тоді проходили переговори Києва і Москви щодо продовження контракту про транзит.

Що обіцяють США і Німеччина Україна після запуску Північного потоку-2

Деталі угоди США і Німеччини по ПП-2 озвучили 21 липня. За її умовами, зокрема, Штати зобов'язалися не відновлювати і не вводити нові санкції проти газопроводу, а також гарантували збільшення інвестицій, спрямованих на підтримку енергоефективності та енергобезпеки України.

Німеччина зобов'язалася вживати заходів на національному та європейському рівні, включаючи санкції, якщо Росія буде використовувати енергію в якості зброї або зробить подальші агресивні дії проти України.

Також в угоді США і Німеччини окрему увагу приділено ситуації на Донбасі. В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських угод.

При цьому інсайдери в німецькому уряді повідомляють, що Меркель не планує відмовлятися від Північного потоку-2, навіть якщо глава Кремля Володимир Путіна спробує використовувати спірне газопровід як геополітичне зброю проти України.

На тлі цих повідомлень канцлерка Німеччини вирішила діяти, щоб згладити негативні наслідки після розкритого "обману". 22 серпня вона приїде до Києва, щоб провести переговори з українським президентом Володимиром Зеленським.

Експерти переконані, що цей візит вона використовує для того, щоб запобігти незручні питання, які Зеленський може задати президенту США Джо Байдену на зустрічі у Вашингтоні 30 серпня. Важливо відзначити, що до Києва Меркель приїде через Москву, де 20 серпня проведе переговори з Путіним.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?