Після оголошеного перемир'я в Нагірному Карабасі Азербайджан звинуватив Вірменію в нових обстрілах. Міністерство закордонних справ Азербайджану в неділю, 11 жовтня, повідомило, що вірменська армія завдала ракетного удару по одному з найбільших міст Азербайджану - місту Гянджа. Внаслідок ракетної атаки загинули мирні люди, серед постраждалих є діти. У Вірменії заперечують причетність до ракетного удару. Речник Міноборони Вірменії Шушан Степанян написав в соцмережі, що "згадані претензії абсолютно помилкові і не мають ніякого відношення до реальності". Тим часом МЗС Азербайджану опублікувало фото наслідків ракетного обстрілу Гянджі - на знімках показані поранені діти і повністю зруйновані будинки, передає ONLINE.UA.
"Новий нічний ракетний удар збройних сил Вірменії по житловому району Гянджі, другого за величиною міста Азербайджану. Уже 7 загиблих, 33 поранених, в тому числі діти", - повідомив в МЗС Азербайджану.
В міністерство оборони Азербайджану заявили, що Гянджа піддався обстрілу з території Бердського району Вірменії. Ракета потрапила в житловий будинок, який зруйновано повністю. На місці події працюють рятувальники - вони продовжують витягувати тіла загиблих з-під завалів.
В міністерстві оборони Азербайджану заявили, що Гянджа піддався обстрілу з території Бердського району Вірменії. Ракета потрапила в житловий будинок, який зруйновано повністю. На місці події працюють рятувальники - вони продовжують витягувати тіла загиблих з-під завалів.
Нагадаємо, напередодні влада Азербайджану і Вірменії домовилися про режим перемир'я в Нагірному Карабасі. Він вступив в полудень 10 жовтня. Відразу ж після віддачі наказу припинити вогонь офіційні Баку і Єреван почали звинувачувати один одного в зриві перемир'я.
Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоювалися початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що президент Азербайджану Ільхам Алієв вперше підтвердив, що в Азербайджані дійсно присутні турецькі винищувачі F-16, але вони, за його словами, не брали участі в бойових діях в Нагірному Карабасі.