Поліція випускає на українські дороги "фантомні патрулі"
Категорія
Україна
Дата публікації

Поліція випускає на українські дороги "фантомні патрулі"

Поліція випускає на українські дороги "фантомні патрулі"
Джерело:  online.ua

З 25 січня на українських дорогах з'являться так звані "фантомні патрулі" - поліцейські автомобілі без опізнавальних знаків, що будуть слідкувати за дотриманням ПДР та повідомляти патрульним інформацію про порушників.

Джерело: пресслужба МВС

Чого чекати водіям

Зокрема, автівки у складі "фантомних патрулів" матимуть оснащення для фіксації швидкості як під час руху, так і у разі, якщо такий патруль стоїть на місці.

У разі виявлення правопорушення будуть записані номерні данні та проведена перевірка за базою даних.

Не секрет, що наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимемо відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів, - повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Спецавтомобіль сертифікований за модулями "В" та "F" і унормований з усіма вимогам ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України й здатний до фіксації порушень ПДР.

Отримані у результаті перевірки дані будуть відправлятись до системи автоматичної фіксації, яка після опрацювання автоматично сформує постанову про адміністративне правопорушення.

Після цього порушник, чи то власник авто, або користувач, буде притягнутий до відповідалальності.

Так, перевищення швидкості та інші пов'язані з ним правопорушення будуть фіксуватись в автоматичному режимі без необхідності зупинки авто правопорушника.

Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими він оснащений.

Як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання фантому.

У МВС повідомляють, що метою нововведення є покращення стану дорожнього руху та ефективна фіксація правопорушень.

Станом на сьогодні в Україні чотири спецавтомобілі-"фантоми" готові до патрулювання. Цього року заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів, а 2023 року — 110.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?