Польща вирішила посилити міграційну політику, щоб знизити відсоток безробітних в країні. Нові правила відіб'ються на в'їзді в країну заробітчан з інших країн, включно з Україною. Польська влада хоче повністю обмежити можливість довгострокового працевлаштування іноземців - перешкод не буде тільки у тих, хто отримає документи на постійне проживання в Польщі, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрфінформ.
У Польщі вважають, що нова міграційна політика не відіб'ється на українцях. Польська влада переконана, що число українських заробітчан не зменшиться, але нового приросту робочої сили з України не чекають. Заступник директора департаменту міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьник підкреслює, що сьогодні Польща стала більш конкурентною по відношенню до країн Заходу Європи за рівнем зарплат. У 2020 році мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата - 2,6 тисячі злотих брутто (майже 17 тисяч грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата в Польщі може вирости до 4 тисяч злотих брутто (близько 26 тисяч грн).
На сьогоднішній день в Польщі офіційно працюють близько мільйона трудових мігрантів з України. Ця цифра практично збігається з числом польських безробітних. Тому польська влада вирішила посилити захист ринку праці в країні і своїх працівників, як це роблять у багатьох інших країнах світу.
У минулому році, за даними чиновника, Польща видала 1,6 млн дозволів на короткострокове працевлаштування (до півроку). У той же час дозволів на роботу на більш тривалі періоди (до трьох років на підставі віз) видано на 80 тисяч більше - 74% таких дозволів отримали українці.
У новій міграційній політиці польська влада хоче затвердити чотири принципи:
захистити польський ринок праці;
забезпечити взаємозамінність працівників, особливо в дефіцитних спеціальностей;
налагодити циркулярний перебування іноземних трудових мігрантів;
заповнити прогалини в тих регіонах, де не вистачає робочих рук.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в 2019 році 58,5 тисяч українців не змогли виїхати до Польщі через відмови на кордоні. Абсолютна більшість відмов було видано на наземному кордоні через непідтверджену мету поїздки та відсутність коштів.