Польський уряд вимагатиме від Німеччини приблизно 1,3 трильйона доларів репарацій за вторгнення нацистів та окупацію країни у Другу світову війну.
Джерело: The Washington Post
Польща назвала суму репарацій за Другу світову
Ярослав Качинський, лідер партії «Право і справедливість», оголосив суму під час публікації довгоочікуваного звіту про те, якою ціною для країни обійшлися роки нацистської німецької окупації. Польща відзначає 83 роки з початку Другої світової війни.
Ми не тільки підготували звіт, але й прийняли рішення щодо подальших кроків. Ми звернемося до Німеччини, щоб розпочати переговори щодо репарацій, — сказав Качинський, додавши, що це буде «довгий і непростий шлях», але «одного дня принесе успіх».
Він наполягав, що цей крок послужить «справжньому польсько-німецькому примиренню», яке базуватиметься на «правді».
Він стверджує, що німецька економіка здатна заплатити за рахунком.
Німеччина стверджує, що компенсація була виплачена країнам Східного блоку в роки після війни, тоді як території, які Польща втратила на сході внаслідок перекроювання кордонів, були компенсовані деякими з довоєнних земель Німеччини. Берлін називає справу закритою.
Уряд Польщі стверджує, що країна, яка стала першою жертвою війни, не отримала повної компенсації від сусідньої Німеччини, яка зараз є одним із її головних партнерів у Європейському Союзі.
Німеччина ніколи не відповідала за свої злочини проти Польщі, — сказав Качинський, стверджуючи, що багато німців, які вчинили військові злочини, жили в Німеччині після війни безкарно.
Випуск тритомної доповіді був у центрі уваги на національних святкуваннях річниці війни, яка почалася 1 вересня 1939 року бомбардуванням нацистської Німеччини та вторгненням до Польщі, після чого послідували понад п’ять років жорстокої окупації.
У Німеччині представник уряду з питань німецько-польської співпраці Дітмар Нітан заявив, що 1 вересня «залишається днем провини та сорому для Німеччини, який знову і знову нагадує нам не забувати про злочини, здійснені Німеччиною» та є «найтемнішою главою в нашій історії» і все ще впливають на двосторонні відносини.
Читайте також: