Польща продовжує вживати рішучих заходів проти російського газопроводу "Північний потоку-2", за яким президент РФ Володимир Путін хоче постачати газ в Європу в обхід України. Офіційна Варшвава активно підтримує всі санкції ЄС проти кремлівського проєкту і самостійно діє заради блокування газопроводу, який влада Польщі називає антиєвропейським, який зробить Європу залежною від Росії. В рамках протидії СП-2 польська влада почала карати судна, які беруть участь в будівництві газопроводу. Заступник міністра морського господарства Польщі Гжегож Вітковський уточнив, що санкції вже застосували до двох суден, які належать судновласнику з Німеччини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на BiznesAlert.
Він уточнив, що під санкції потрапили судна Krebs Geo і Krebs Jet, реєстрацію яких в Польщі анулювали.
"Ми прийняли рішення почати процедуру зняття їх з обліку під польським прапором. Так що Польща не має відношення до цих двох агрегатів. Жодне з суден, що плавають під нашим прапором, не може обмежувати економічні інтереси польської держави. Нас не цікавить, що вони перевозять, чим займаються, до тих пір, поки це не загрожує економічним інтересам нашої країни. І ці два судна останнім часом активізували свою роботу за проектом Nord Stream 2. З 26 березня ці два судна не повинні з'являтися в наших водах. В іншому випадку ми залишаємо за собою право затримати їх для перевірки ", - повідомив польський чиновник.
Нагадаємо, США вже також готують нові санкції по "Північному потоку - 2". Їх введуть проти, якщо протягом відведених на це законодавством трьох місяців американська адміністрація визначить додаткових юридичних осіб, що займаються будівництвом кремлівського проєкту. Влада Німеччини все ж розраховує, що газопровід СП-2 буде добудований до кінця року. Берлін сподівається змінити ставлення США до газопроводу при новому президенті Джо Байдена. На даний момент газопровід добудований більш ніж на 95%, а остання ділянка, що залишилося прокласти, знаходиться в водах Данії.
Як відомо, команда Путіна вже в 2021 році планує запустити "Північний потік-2". Для його завершення залишилося укласти 120 кілометрів на водах Данії, де вже йде будівництво, і близько 28 кілометрів на водах Німеччини. США і багато країн ЄС виступають проти цього проекту, побоюючись, що він стане потужним політичним інструментом в руках Путіна, який почне шантажувати ЄС газом. У Європарламенті пропонують запобігти всі ризики і загнати Путіна в глухий кут. У Брюсселі вважають, що експлуатувати російський газопровід можна, але з застереженнями, і пов'язувати цю експлуатацію з подальшим поведінкою Кремля. Якщо ж Москва не піде на ці умови і відмовиться співпрацювати з Брюсселем, то трубопровід не зможе працювати в повній мірі, але це вже буде відповідальністю Путіна.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що Україна і Польща екстрено звернулися до Байдена через Північний потік-2.