21 березня у віці 59 років помер український піаніст, музикознавець та композитор Олександр Козаренко.
Джерело: Євген Лавренчук
Причина смерті Олександра Козаченка
Відомий композитор Олександр Козаченко потрапив у важкому стані в реанімацію 17 березня.
За словами сестри Козаренка, під час лікування пневмонії стан погіршувався до неконтрольованого, тому його терміново перевезли до реанімації інфекційної лікарні в Івано-Франківськ.
Він перебував під апаратом штучної вентиляції легень з діагнозом "дифузна ковідна пневмонія". Серце композитора не витримало і він відійшов у вічність.
Сьогодні о 05:00 відійшла душа геніального українського композитора Олександра Козаренка. Останній раз ми бачилися з ним ще перед війною, коли саджали дерева на Алеі митців у Києві...Тоді ми сміялися, жартували, говорили всіма мовами, він смішно реагував, коли його оперу "П'єро мертвопетлює" я навмисно називав "П'єро - мертвий Петлюра"... Спи спокійно, П'єро та останній з могікан старої української інтеліґентности, - написав режисер Євген Лавренчук.
Де і коли відбудеться церемонія прощання з композитором
Прощання з Олександром Козаренком відбудеться в Катедральному Соборі Преображення Господнього ПЦУ в Коломиї за адресою: вул. Гетьмана Івана Мазепи, 56А.
Скорботний кортеж із тілом померлого привезуть до Собору завтра, 22 березня, об 11:30.
Парастас відбудеться 22 березня о 18:00. Поховання заплановане в четвер, 23 березня, о 13:00.
Що відомо про Олександра Козаченка
Олександр Козаренко народився у Коломиї 24 серпня 1963 року.
Закінчив Львівське музичне училище та Київську консерваторію і аспірантуру. Стажувався у Вюрцбурзькому університеті (Німеччина, 2004). Доктор мистецтвознавства (2001).
З 1992 року викладав на кафедрах композиції та історії музики Львівської музичної академії, завідував кафедрою філософії мистецтв.
Працював композитором у жанрах симфонічної, оперної, балетної, хорової, камерно-інструментальної, вокальної та театральної музики.
Його твори увійшли до репертуару провідних колективів та виконавців України (ансамбль “Київська камерата”, Київський саксофоновий квартет, оркестр Віртуози Львова, капела “Трембіта” та інші), виконувалися в Україні та у багатьох країнах світу, зокрема на міжнародних фестивалях Київ Музик Фест (Київ), Контрасти (Львів), Два дні й дві ночі нової музики (Одеса), Дні музики композиторів Кракова (Польща), Мелос-Етос (Словаччина), Дрезденські дні сучасної музики (Німеччина).
Він був лауреатом Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), дипломантом Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів (1986). Лауреатом державних премій України з композиції: ім. Л. Ревуцького (1996) та ім. М. Лисенка (2001). Членом Національної спілки композиторів України та Асоціації “Нова Музика”.
Читайте також:
Помер легендарний рекордсмен чемпіонатів світу з футболу Жюст Фонтен
Помер ідеолог Кремля і політтехнолог Януковича Гліб Павловський
Пішов з життя командир 1-го батальйону полку "Азов" Олег Мудрак