Помилки Заходу у підготовці та озброєнні ЗСУ уповільнили контрнаступ — Observer
Категорія
Світ
Дата публікації

Помилки Заходу у підготовці та озброєнні ЗСУ уповільнили контрнаступ — Observer

Помилки Заходу у підготовці та озброєнні ЗСУ уповільнили контрнаступ — Observer
Джерело:  online.ua

Захід припустився помилок під час підготовки солдатів ЗСУ, вважає Джек Вотлінг з Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень у статті для британської Observer. Цей факт пояснює повільні темпи контрнаступу Сил Оборони України та відсутність значних результатів.

Джерело: The Observer

Помилки Заходу призвели до повільного контрнаступу ЗСУ

Два місяці українські війська намагаються пробитися через щільно укріплені оборонні позиції та прорвати "лінію Суровікіна", пише Вотлінг.

Про нагальні потреби українських військових для успішних наступальних операцій країни-партнери на Заході знали вже наприкінці літа 2022-го. Це тактична ППО, артилерія, інженерні засоби, рухомий захист (техніка піхоти тощо) та штабна підготовка.

Гармати, снаряди й БТРи українці отримали у достатній кількості. Інженерні й тактичні засоби ППО – у меншому обсязі.

Рішення про постачання бронетехніки, наприклад, ухвалили лише у січні 2023 року і виконали лише частково.

Багатомісячні затримки в постачанні дали російській армії час для створення оборонної лінії, що значно ускладнило завдання ЗСУ, пише автор статті.

Українські війська також освоювали багато західних систем озброєння всього за 2 місяці.

Вотлінг заявляє, що значна частина навчання українських військовиків на Заході погано продумана і дуже повільна.

Так, спочатку солдатів навчали індивідуально. І лише після рішення про надання Україні західних танків та бойових машин піхоти українці стали навчатися цілими підрозділами.

Краще сконцентрувати тренування українських військових на сильних сторонах ЗСУ – Observer

Автор статті пропонує адаптувати тренування військових так, щоб сконцентруватись на сильних сторонах української армії. Але це потребує зміни інструкторами навчання на свій розсуд та запрошення українців брати участь у його розробці.

Головна ж проблема – бійців ЗСУ навчають за західними моделями, які потребують певної структури і, головне – часу, якого українці не мають.

На думку Джека Вотлінга, незалежно від того, як розвиватиметься операція, міжнародні партнери України мають зосередити свою допомогу на підготовці українських збройних сил до нових боїв.

Європейська безпека залежить від здатності західних столиць думати про майбутнє й ухвалювати своєчасні рішення. Ціна зволікання – щоденні кадри кривавої бійні на сході України, підсумовує свою статтю для Observer Джек Вотлінг.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?