Посли ЄС затвердили персональні санкції проти режиму Путіна
Категорія
Політика
Дата публікації

Посли ЄС затвердили персональні санкції проти режиму Путіна

Посли ЄС затвердили персональні санкції проти режиму Путіна
Джерело:  online.ua

У вівторок, 2 березня, Євросоюз оприлюднить нові персональні санкції проти режиму президента Росії Володимира Путіна. Список імен поки не розголошується, але відомо, що під санкції потраплять керівники силових структур РФ - голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, директор Росгвардіі Віктор Золотов, директор ФСВП Олександр Калашников і генеральний прокурор РФ Ігор Краснов, які причетні до незаконного арешту і тюремного ув'язнення російського опозиціонера Олексія Навального. 1 березня після ЄС затвердили цей санкційний список. Ці санкції стануть першими в історії Євросоюзу, введеними за новим санкційним механізмом ЄС за порушення прав людини. Про рішення послів ЄС повідомив журналіст Рікард Джозвяк в Twitter, передає ONLINE.UA.

"Посли ЄС дали зелене світло першому в історії списку в новому режимі санкцій ЄС в області прав людини. Можливо, в ньому 4 людини з Росії, які несуть відповідальність за тюремне ув'язнення Навального", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, нові персональні санкції проти режиму Путіна серйозно занепокоїли Кремль. Ця тема стоїть на порядку денному всієї політичної еліти РФ після того, як глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив про рішення глав МЗС країн Євросоюзу вперше застосувати санкційний механізм щодо порушення прав людини відносно керівників силових структур Росії, які стоять за вироком російського опозиціонера Олексія Навального. Скандально відома речниця МЗС РФ Марія Захарова назвала ці санкції "цирком", яким, на її думку, "Євросоюз принижує сам себе". У МЗС РФ вважають, що Брюссель робить з себе непогрішимого в той час, як на його території відбуваються численні порушення прав людини.

Важливо відзначити, що в жовтні 2020 року Євросоюз вже вводив персональні санкції щодо росіян в зв'язку з ситуацією з Навальний. Тоді в список потрапили шість високопоставлених чиновників, які причетні до отруєння опозиціонера.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Європейський суд з прав людини вимагав від Росії негайно звільнити опозиціонера Олексія Навального. Для цього суд застосував правило 39 регламенту, що було зроблено вперше в історії ЄСПЛ. Але російська влада, як і суд Москви, відмовився виконувати вимогу, публічно заявивши, що ЄСПЛ для Росії не указ. Московський міський суд в апеляційній постанові за вироком Навальному  вказав, що ЄСПЛ не є вищим судом для судової системи РФ і не має права давати російським судам будь-які категоричні вказівки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?