Посол США в Україні порадила не очікувати швидкого завершення війни
Категорія
Політика
Дата публікації

Посол США в Україні порадила не очікувати швидкого завершення війни

Посол США в Україні порадила не очікувати швидкого завершення війни
Джерело:  online.ua

Посол США в Україні Бріджит Брінк не очікує завершення війни проти кремлівської окупаційної армії у 2023 році та радить готуватись до тривалого протистояння.

Джерело: "Європейська правда"

У США не очікують завершення війни в Україні протягом наступного року 

Як дипломат з 25-річним досвідом, я навчилася не спекулювати з приводу майбутнього. Але я не думаю, що це буде швидка війна, - зазначила Брінк.

Однак, за її словами, США готові підтримувати Україну тривалий час у разі, якщо війна буде тривати більше 1 року.

Ми це вже демонструємо. Частина довгострокової допомоги, яку ми надаємо, буде працювати роки і роки від сьогодні (...), щоб допомогти Україні побудувати таку армію, яка допоможе їй захистити себе після того, як завершиться цей конфлікт, - зазначила американський дипломат.

Брінк наголосила, що з 24 лютого США надали Україні вже 8,5 млрд доларів прямої фінансової допомоги.

Між тим, за інформацією видання The Guardian, Україна в ООН просуває ініціативу щодо ухвалення резолюції для створення міжнародного механізму компенсації збитків в результаті розв'язаної Кремлем ганебної війни.

Резолюція зумовлює проведення арешту російських державних активів за кордоном на суму до $300 мільярдів та передачу їх Україні.

Зокрема, заступниця голови Мінюсту  Ірина Мудра минулого тижня була в Лондоні, щоб обговорити це питання з МЗС Британії після лобіювання в Комітеті міністрів Ради Європи в Страсбурзі разом з Оленою Зеленською, дружиною президента України Володимира Зеленського.

Також повідомляється, що Мудра очолювала детальні юридичні та політичні дискусії щодо репарацій, проводячи переговори в Німеччині, Парижі та Брюсселі та з помічником міністра фінансів США Елізабет Розенберг.

Минулого тижня Комітет міністрів Ради Європи  ухвалив рішення  щодо забезпечення відповідальності Російської Федерації за агресію проти України. У заяві комітет "із зацікавленістю відзначив пропозиції України щодо створення спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії проти України та комплексного міжнародного механізму компенсації, включаючи, як перший крок, міжнародний реєстр збитків".

У червні Міністерство юстиції США заявило, що США та їхні союзники заморозили активи російської еліти на суму $30 мільярдів доларів і активи російського центрального банку на суму 300 мільярдів доларів, які зберігаються за кордоном.

Санкційне законодавство Британії та ЄС дозволяє державам заморожувати активи російського центробанку та деяких олігархів, але не передбачає остаточного арешту, не кажучи вже про їхню односторонню передачу до фонду для відновлення України.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що репарації будуть незаконними згідно з чинним законодавством США. Однак, є думка, що США можуть застосувати Закон про торгівлю з ворогом або Закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження.

Репарації підтримали у спільній заяві міністрів фінансів Естонії, Латвії, Литви та Словаччини. Ліз Трасс як міністр закордонних справ Британії раніше висловлювала принципову підтримку ідеї, але останнім часом не повторювала цю пропозицію.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?