Посол України Андрій Мельник у сьому річницю окупації Криму Росією нагадав Німеччині про особливий моральний борг перед Україною. Він вимагає щоб офіційний Берлін доклав усіх зусиль, щоб покласти край російській окупації українського півострова, який в минулому двічі окупував нацистський німецький режим. Дипломат вважає, що Німеччина і країни Євросоюзу мають безліч політичних і економічних інструментів, які можна і потрібно використовувати, щоб змусити Росію відмовитися від анексії Криму і зупинити агресивну поведінку глави Кремля Володимира Путіна. Зокрема, він запропонував Німеччині об'єднатися з новим урядом США, щоб домогтися деокупації півострова. Про це Мельінк написав у своїй колонці у виданні Berliner Zeitung, передає ONLINE.UA.
"Моральний борг Федеративної Республіки Німеччини покласти край незаконній окупації Криму виникає в першу чергу через історичну відповідальність Німеччини перед Україною за нацистську тиранію, жертвами якої стали понад вісім мільйонів українців", - написав Мельник.
Посол нагадав, що Німеччина двічі в минулому столітті окупувала Крим військовими засобами. Перше захоплення півострова німці провели в ході операції "Фаустшлаг" відразу після підписання першого мирного договору між Українською Народною Республікою і Центральними державами в Брест-Литовську в лютому 1918 року і ця окупації тривала до кінця війни. Друга німецька окупація Криму, яка почалася в жовтні 1941 року і закінчилася після дев'ятимісячної облоги Севастополя 5 липня 1942 року, тривала два з половиною роки і принесла країні величезні злочини нацистів. Тоді, підкреслив дипломат, німецькі окупанти провели нещадну кампанію знищення населення, в ході якої було вбито сотні тисяч мирних жителів, в тому числі 38 тисяч кримських євреїв, але за планом Гітлера, нацисти мали вбити або переселити 1,1 мільйона кримчан, чтотби створити в Криму "Німецьку Рів'єру".
"Особливо для кримських татар нацистська окупація була фатальною: відразу ж після того, як німці були вигнані Червоною Армією, 18 травня 1944 року, близько 200 тисяч осіб були депортовані Сталіним в вагонах для худоби в Середню Азію під загальним обвинуваченням у співпраці. Десятки тисяч загинули по дорозі до виселення. Тільки після падіння Стіни, коли Україна відновила свою незалежність в 1991 році, Київ повернув переміщених кримських татар на їх батьківщину до Криму. А після нової - російської - семирічної окупації вони піддалися самим масовим репресіям, які нагадують жахи нацистського і радянського минулого ", - підкреслив посол.
Він додав, що ситуація з правами людини в окупованому Криму сьогодні катастрофічна і погіршується з кожним днем. Тому мельник закликав світову спільноту припинити просто спостерігати, як страждають люди.
"Беручи до уваги своє колоніальне минуле щодо Криму, Німеччина сьогодні грає первинну роль у припиненні путінського варварства і звільнення півострова від його пазурів. Прямо зараз у Німеччини є історична можливість об'єднати зусилля з новим американським урядом, щоб протистояти кремлівським правителям з новою трансатлантичної жорстокістю. Крим - це лакмусовий папірець, який покаже, чи дійсно німці готові брати на себе більше відповідальності на світовій арені і боротися за міжнародне право ", - підсумував Мельник.
Нагадаємо, Адрій Мельник не в перший раз жорстко закликає владу Німеччини діяти рішуче щодо Росії. Раніше він попереджав, що запуск російського газопроводу Північний потік-2, який дозволить Росії постачати газ в Європу в обхід України, негативно вплине на політичний імідж Німеччини. Посол України вважає, що Німеччина ризикує втратити довіру всього міжнародного співтовариства, якщо зіграє на руку Кремлю і завершить будівництво скандального газопроводу, проти якого виступають багато європейських країн світу, поетму закликав Берлін раз і назавжди відмовитися від трубопроводу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що посол України гнівно дорікнув Німеччині через Росію.