Посол України нагадав Німеччині про особливий борг за Крим
Категорія
Політика
Дата публікації

Посол України нагадав Німеччині про особливий борг за Крим

Посол України нагадав Німеччині про особливий борг за Крим
Джерело:  online.ua

Посол України Андрій Мельник у сьому річницю окупації Криму Росією нагадав Німеччині про особливий моральний борг перед Україною. Він вимагає щоб офіційний Берлін доклав усіх зусиль, щоб покласти край російській окупації українського півострова, який в минулому двічі окупував нацистський німецький режим. Дипломат вважає, що Німеччина і країни Євросоюзу мають безліч політичних і економічних інструментів, які можна і потрібно використовувати, щоб змусити Росію відмовитися від анексії Криму і зупинити агресивну поведінку глави Кремля Володимира Путіна. Зокрема, він запропонував Німеччині об'єднатися з новим урядом США, щоб домогтися деокупації півострова. Про це Мельінк написав у своїй колонці у виданні Berliner Zeitung, передає ONLINE.UA.

"Моральний борг Федеративної Республіки Німеччини покласти край незаконній окупації Криму виникає в першу чергу через історичну відповідальність Німеччини перед Україною за нацистську тиранію, жертвами якої стали понад вісім мільйонів українців", - написав Мельник.

Посол нагадав, що Німеччина двічі в минулому столітті окупувала Крим військовими засобами. Перше захоплення півострова німці провели в ході операції "Фаустшлаг" відразу після підписання першого мирного договору між Українською Народною Республікою і Центральними державами в Брест-Литовську в лютому 1918 року і ця окупації тривала до кінця війни. Друга німецька окупація Криму, яка почалася в жовтні 1941 року і закінчилася після дев'ятимісячної облоги Севастополя 5 липня 1942 року, тривала два з половиною роки і принесла країні величезні злочини нацистів. Тоді, підкреслив дипломат, німецькі окупанти провели нещадну кампанію знищення населення, в ході якої було вбито сотні тисяч мирних жителів, в тому числі 38 тисяч кримських євреїв, але за планом Гітлера, нацисти мали вбити або переселити 1,1 мільйона кримчан, чтотби створити в Криму "Німецьку Рів'єру".

"Особливо для кримських татар нацистська окупація була фатальною: відразу ж після того, як німці були вигнані Червоною Армією, 18 травня 1944 року, близько 200 тисяч осіб були депортовані Сталіним в вагонах для худоби в Середню Азію під загальним обвинуваченням у співпраці. Десятки тисяч загинули по дорозі до виселення. Тільки після падіння Стіни, коли Україна відновила свою незалежність в 1991 році, Київ повернув переміщених кримських татар на їх батьківщину до Криму. А після нової - російської - семирічної окупації вони піддалися самим масовим репресіям, які нагадують жахи нацистського і радянського минулого ", - підкреслив посол.

Він додав, що ситуація з правами людини в окупованому Криму сьогодні катастрофічна і погіршується з кожним днем. Тому мельник закликав світову спільноту припинити просто спостерігати, як страждають люди.

"Беручи до уваги своє колоніальне минуле щодо Криму, Німеччина сьогодні грає первинну роль у припиненні путінського варварства і звільнення півострова від його пазурів. Прямо зараз у Німеччини є історична можливість об'єднати зусилля з новим американським урядом, щоб протистояти кремлівським правителям з новою трансатлантичної жорстокістю. Крим - це лакмусовий папірець, який покаже, чи дійсно німці готові брати на себе більше відповідальності на світовій арені і боротися за міжнародне право ", - підсумував Мельник.

Нагадаємо, Адрій Мельник не в перший раз жорстко закликає владу Німеччини діяти рішуче щодо Росії. Раніше він попереджав, що запуск російського газопроводу Північний потік-2, який дозволить Росії постачати газ в Європу в обхід України, негативно вплине на політичний імідж Німеччини. Посол України вважає, що Німеччина ризикує втратити довіру всього міжнародного співтовариства, якщо зіграє на руку Кремлю і завершить будівництво скандального газопроводу, проти якого виступають багато європейських країн світу, поетму закликав Берлін раз і назавжди відмовитися від трубопроводу.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що посол України гнівно дорікнув Німеччині через Росію.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?