Посол України в Німеччині Андрій Мельник терміново звернувся до німецької влади з безальтернативною вимогою - він наполягає, щоб влада ФРН закрила скандальний фонд порятунку російського газопроводу Північний потік-2 від санкцій США. Він назвав рішення уряду федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія створити фонд для виведення фірм, що добудовують Північний потік - 2, з-під санкцій США, обурливим скандалом, який завдасть масштабний шкоди довірі до Німеччини з боку всієї Європи. Мельник вважає, що в цю ситуацію повинна негайно втрутитися федеральна влада. Про це український посол заявив в інтерв'ю RND, передає ONLINE.UA.
"Цей обурливий газовий скандал з Мекленбурга - Передньої Померанії нагадує гри в наперстки і "вірю не вірю". У Шверині (столиці землі, - ред.) публічно проповідують воду, а таємно п'ють вино або горілку. Дії прем'єр-міністра Мануели Швезіг можуть бути бездоганними з юридичної точки зору і здаватися продуманими, але вони залишають купу битого скла і завдають величезної шкоди авторитету Німеччини ", - прокоментував ситуацію Мельнік.
Український посол нагадав, що російський газопровід несе вкрай високу загрозу для переходу на альтернативні джерела енергії і для європейської солідарності.
Як відомо, 7 січня парламент знаходиться на території колишньої НДР федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія прийняв рішення створити регіональний фонд під назвою "Захист клімату та екології". На базі фонду "порятунку" створять комерційне підприємство для завершення будівництва газопроводу Північний потік-2. За планом, фонд повинен швидко і про запас закупити обладнання і матеріали, необхідні для завершення робіт, і передавати їх на будівництво, тим самим виводячи з-під загрози американських санкцій фірми-постачальники і підрядників. Це дозволить німецьким компаніям не порушувати режим санкцій США, так як вони будуть взаємодіяти з питань завершення будівництва не безпосередньо, а через фонд. Уряд землі, на території якої знаходиться фінальна точка газопроводу, внесе в статутний капітал фонду 200 тисяч євро. Ще близько 60 млн євро додасть консорціум "Північний потік - 2".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Путіна несподівано відклали будівництво Північного потоку-2. Його планували відновити вже 15 січня, але представники компанії Nord Stream 2 почали стверджувати, що хочуть перевірити технічний стан обладнання, однак вони не змогли уточнити, скільки часу у них займе процес діагностики.