Україна уклала контракт на поставку ще 1,5 млн доз вакцини Covishield, розробником якої є компанія AstraZeneca і Оксфордський університет, з Індії, але наступна поставка препарату виявилася під загрозою зриву. Посольство Індії надіслало до МЗС України лист, в якому вказало, що поставка може затриматися на невизначений термін через інформаційну кампанії проти препарату. На цю проблему вже відреагував президент України Володимир Зеленський, який доручив міністру охорони здоров'я Максиму Степанову і міністру закордонних справ Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для прискорення поставки наступної партії вакцини CoviShield в Україну і зробити все необхідне, щоб переконати індійських партнерів в непричетності держави і українського суспільства до дискредитації постачальника вакцин. Про це повідомив глава комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький в Facebook, передає ONLINE.UA.
"МЗС отримало лист від посольства Індії, в якому наголошується на неприпустимості дискредитаційних заяв щодо Індії як виробника медичних препаратів і вакцини AstraZeneca (CoviShield), що поставляється в Україну. Індійська сторона відзначає, що вакцина AstraZeneca (CoviShield) є абсолютно безпечним і ефективним препаратом, що підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Тільки на території Європи і Індії вже було використано близько 50 мільйонів доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували такі країни, як Канада, Велика Британія, Бразилія та інші ", - повідомив Радуцький.
Він підкреслив, що на зрив співпраці Індії з Україною працювали "як одіозні проросійські політики, так і псевдопатріотичні політичні лідери", які намагаються скористатися дестабілізацією країни на тлі зриву вакцинації для повернення до влади.
Нагадаємо, вакцинація проти коронавіруса в Україні стартувала 24 лютого. На даний момент українцям доступна тільки індійська вакцина Covishield, розробником якої є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. На тлі процесу вакцинації стала поширюватися нова "теорія змови", яку розгойдують в суспільстві антівакцінатори. Щодня з'являються чутки про смертельно небезпечні побічні ефекти вакцини, які миттєво спростовують в МОЗ. В першу хвилю вакцинації щеплення отримали медики і лікарі, задіяні в лікуванні хворих COVID-19, а також військовослужбовці операції Об'єднаних сил на Донбасі. Кілька днів тому в Україні розпочався другий етап вакцинації - щеплення почали робити сімейним лікарям.
Важливо додати, що протягом останніх тижнів навколо вакцини AstraZeneca виник скандал через чутки про небезпечні побічні ефекти препарату, які провокують у людей утворення тромбів. Деякі країни призупинили застосування цієї вакцини, після того як у кількох щеплених з'явилися тромбоемболічні ускладнення. Експерти ВООЗ вже провели розслідування і запевнили, що доказів прямого зв'язку побічних ефектів після застосування вакцини з самої ін'єкцією немає. У ВООЗ рекомендували продовжити вакцинацію препаратом АstraZeneca, оскільки користь цієї вакцини набагато вище, ніж ризики її використання.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Оксфордський університет показав результати третьої фази клінічних випробувань вакцини AstraZeneca.