Міжнародний валютний фонд знову погіршив прогноз щодо відновлення світової економіки. За новим прогнозом, реальне відновлення ВВП країн Європи можливо тільки в 2022 році. Директор європейського департаменту МВФ Поуль Томсен закликав владу всіх країн світу готуватися до того, що пандемія триватиме кілька років, а за нею можуть послідувати нові пандемії. Він вважає, що зараз важливо провести кардинальну економічну перебудову, щоб бути готовими до нових викликів, передає ONLINE.UA з посиланням на статтю Томсена, яка опублікована 13 липня.
"Ми тепер чекаємо, що реальний ВВП в ЄС скоротиться на 9,3% в 2020 році, а потім збільшиться на 5,7% в 2021 році і повернеться до рівня 2019 року лише в 2022 році. Якщо буде знайдений ефективний спосіб лікування COVID- 19, відновлення економіки може бути швидшим, але також вірно і протилежне, якщо виникнуть нові масштабні хвилі поширення інфекції ", - попередив представник МВФ.
Томсен закликав політиків визнати, що посткризова економіка не може бути дуже схожа на економіку зразка 2019 року. Експерт вважає, що світовій економіці потрібні кардинальні зміни, а Європа повинна прагнути до нової, більш екологічної економіці, яка в змозі ефективно функціонувати навіть в умовах більш тривалих заходів соціального дистанціювання.
"Влада повинна бути готовою до ситуації, при якій пандемія триватиме кілька років, а за нею можуть послідувати нові пандемії", - попередив Томсен.
Важливо відзначити, що Міжнародний валютний фонд переглядає макроекономічні прогнози двічі на рік - у квітні і в жовтні. Але в цьому році МВФ оприлюднив перегляд, причому в бік значного погіршення, вже в червні. 24 червня МВФ оголосив, що очікує рецесії світової економіки в 2020 році на рівні 4,9%. Радикальне погіршення прогнозу МВФ стосується всіх провідних країн Європи. У Франції очікується падіння ВВП до 12,5%, в Іспанії та Італії - до 12,8%, у Великій Британії - до 10,2%. По Україні прогноз погіршений до 8,2% в 2020 році. У МВФ вважають, що відновлення економіки України після викликаного пандемією коронавіруса спаду до докризових показників може протривати до 2023-2024 років.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в МВФ назвали терміни відновлення економіки України після пандемії коронавіруса.