Академік Української академії наук Віталій Луньов розповів online.ua, як називати період в історії України після 24 лютого та пояснив різницю між поняттями "повномасштабна" і "велика" війна.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Велика війна - чи доречно називати так період з 24 лютого
Віталій Луньов зазначив, що якщо бути об’єктивними та оцінювати психологічні наслідки, які переживає українське суспільство, то вже з 2014 року російська агресія має великі масштаби.
А з 24 лютого розпочалась відверта війна, завуальована під назвою "спецоперація". Зараз це військова агресія у вигляді повномасштабного вторгнення.
Якщо раніше частина суспільство розмірковувало чи є регулярні війська та пряма підтримка РФ, то зараз все абсолютно очевидно. Сама Росія відверто демонструє та всюди говорить про це, додав академік Української академії наук.
Мені складно погодитися, що цей період можна називати періодом "великої" війни. Доречніше називати його періодом повномасштабного російського вторгнення в Україну, - наголосив Віталій Луньов.
Чи коректно називати війну в Україні конфліктом
Конфлікт передує війні. Це те, з чого будь-яка війна розпочинається.
Звичайно, ми можемо говорити про конфлікт, якому мінімум три сотні років. В цілому ці століття нашої історії – це історія конфлікту, в якому були різні фази. Однак зараз це період абсолютної відвертої війни. Про який конфлікт можна говорити, - каже академік Української академії наук.
Війна – це термін більш глобальниий. Він просто поїдає ідею конфлікту. Коли йде війна немає ніякого сенсу говорити про конфлікт.
Гігантоманія росіян
За словами Віталія Луньова, у Росії є ідея гігантоманії, яка виходить з примітивного рівня свідомості.
З точки зору географії вся величність Росії намагається бути екстрапольованою на інші контексти: соціальний, культурний тощо. Не можна лише фінанси екстраполювати, бо ніхто не думає, що в росіян дуже великі доходи. Тут ця велич не працює, - додав академік Української академії наук.
Гігантоманія росіян відповідає антропологічному рівню мисленню народу, який досі вимірює все вершинами, географією та площею.
На думку Віталія Луньова, таким чином населення РФ дистанціюється від страху перед своєю владою. Для росіян величина їхньої країни дорівнює рівню безпеки.
Читайте також:
"Повномасштабна" чи "велика" війна. Академік Української академії наук Віталій Луньов пояснив різницю
Путін розпочав гру на самознищення — Свідомі про несвідоме
Як путін став головним лузером року у світі — прямий ефір "Свідомі про несвідоме"