Ліван, Венесуела, Центральноафриканська Республіка, Гамбія, Лесото, Тонга і Ємен втратили право голосу в ООН. Таке жорстке рішення прийняли в Генасамблеї ООН через великі борги, які перевищують за розміром платіж за останні два роки. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Anadolu.
Відомо, що в 2019 році тільки 146 з 193 країн ООН повністю сплатили внески в бюджет організації. У списку боржників залишилися 47 країн, серед яких є і США. Борг США ООН як і раніше становить 491 млн доларів.
"Відповідно до статті 19 Статуту ООН, країна втрачає право голосу в Генеральній Асамблеї ООН, якщо її борг організації перевищує за розміром платіж за останні два роки", - пояснили в ООН своє рішення.
Нагадаємо, восени минулого року генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив про фінансову кризу в організації, яка стала найглибшою за останнє десятиліття. За його словами, бюджет організації на 2019 рік був наповнений лише на 70%, оскільки 64 держави не внесли внески.
"Ми ризикуємо повністю вичерпати запаси готівки, передбачені для миротворчих операцій, а в листопаді нам буде нічим платити зарплату", - попереджав тоді Гутерреш.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що США, Канада, Німеччина, Франція, Велика Британія, Україна раптово виступили проти нової резолюції ООН, яка стосується кібербезпеки. У цих країнах вважають, що нова резолюція ООН узаконить репресивні методи боротьби проти інакомислення і сприятиме запровадженню цензури в інтернеті.