Пожежу в Чорнобильській зоні продовжують гасити третій день - на ранок 6 квітня триває гасіння двох вогнищ пожеж площею 25 га на території Котовського лісництва. Радіаційний фон в Києві і області - в нормі, але спостерігається загазованість і забруднення повітря в столиці. Така ситуація триватиме ще кілька днів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ДСНС.
"Станом на 7:00 6 квітня в зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення тривають заходи по ліквідації двох вогнищ пожеж, а саме: між с. Володимирівка та с. Жовтневе Котовського лісництва на площі близько 20 га. До гасіння залучено 124 осіб та 28 одиниць техніки, з них від ДСНС 74 осіб особового складу та 15 одиниць техніки (у тому числі 2 літаки АН - 32П і вертоліт МІ - 8). Всього з початку робіт авіацією ДСНС здійснено 42 скиди води (174 тонни), з них вертольотом МІ-8 - 27 скидів, літаками АН-32П - 15 скидів; поблизу с. Рагівка Котовського лісництва (41 квартал) на площі близько 5 га. до гасіння залучено 14 осіб та 4 одиниці техніки. О 20 год. 45 хв. 5 квітня пожежу локалізовано", - повідомили рятувальники.
"Як вам такі прогулянки лісом на вихідних? Так, мабуть, це звичайні наші вихідні на наступні місяці. І дуже б хотілося десантирувати туди якогось палія, думаю, без парашута буде в самий раз", - коментують те, що відбувається в Чорнобильській зоні льотчики, яких залучено до гасіння пожежі.
У ДСНС відзначають, що радіаційний фон по Києву та Київській області в межах норми і не перевищує природних фонових значень - Київ - 0,014 мкР/год, Київська область - до 0,012 мкР/год (максимально допустимий природний фон - 0,05 мкР/год) . У місті Чорнобиль - 20 мкР/год.
"Станом на 7:00 6 квітня в Києві спостерігається область високого тиску з антициклонічною характером погоди, що характеризується слабким вітром, підвищенням температури в приземному шарі. Така ситуація перешкоджає перемішуванню атмосферних шарів повітря і викликає накопичення забруднюючих речовин на поверхні землі. Як правило в другій половині дня ситуація стабілізується. Дана ситуація буде повторюватися в найближчі кілька днів", - попередили рятувальники киян про забруднення повітря.
Нагадаємо, масштабна пожежа в Чорнобильській зоні відчуження виникла 4 квітня. Відкрите загоряння рятувальникам і пожежникам вдалося ліквідувати, але тління відбувається до сих пір. Труднощі гасіння полягає в тому, що на окремих ділянках підвищений радіаційний фон. У ДСНС запевняють, що загрози населеним пунктам немає.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що пожежа в Чорнобильській зоні виникла на 20 га, а поширилася на 100 гектарів. Найжахливішим є те, що радіація в центрі пожежі перевищує норму в десятки разів, через що рятувальники і пожежники наражаються на небезпеку.