Прем’єр-міністр частково визнаного Косова Альбін Курті вважає, що критика його країни з боку Сполучених Штатів на тлі заворушень у північних муніципалітетах через суперечливі місцеві вибори була "надмірною реакцією".
Джерело: Politico
Прем’єр Косова назвав "надмірною" критику США через події на півночі країни
На думку косовського прем’єра, у випадку ситуації на півночі Косова йдеться про "невелику різницю у підходах" Приштини й Вашингтона.
І я вважаю, що роздуми про санкції проти Косова видаються непропорційними і несправедливими. Я був здивований, – сказав Курті в кулуарах конференції GLOBSEC у Братиславі.
Він додав, що був би готовий зустрітися з президентом Сербії Александаром Вучичем для обговорення ситуації, якщо така зустріч буде влаштована, та водночас заявив, що Захід займається "певним умиротворенням" Белграда, через що нинішня ситуація й виникла.
Як відомо, США та ЄС різко розкритикували Косово через рішення примусово призначити етнічних албанців мерами у муніципалітетах, де більшість населення становлять серби, незважаючи на те, що явка виборців на нещодавніх місцевих виборах становила менше 4%.
Під час сутичок серби закидали миротворчі сили НАТО, які забезпечували порядок на тлі заворушень, запалювальними пристроями, камінням і пляшками. 30 солдатів KFOR, в тому числі 19 угорців і 11 італійців, отримали поранення. Постраждали також 53 серби.
Що відомо про ситуацію у Звечанах
Напруга у місті посилилася після того, як члени просербської місцевої партії "Сербський список" відмовились виконувати розпорядження миротворців відійти від будівлі муніципалітету, і прорвали кордон поліцейських і миротворців.
Реагуючи на їхні дії, солдати НАТО вирішили застосувати світло-шумові гранати, також, як стверджують місцеві ЗМІ, вогнепальну зброю.
Не можна також не згадати про те, що декілька днів тому в кількох муніципалітетах на півночі Косова виникли сутички: поліцейські вдалися до застосування сльозогінного газу і водометів з метою розгону сербських протестувальників.
Причиною стала відмова місцевих сербів брати участь у регіональних виборах у квітні та визнавати їхні результати.
Читайте також:
Президент Сербії наказав привести армію в стан найвищої боєготовності — що відбувається
Вучич відмовляється підписати угоду про нормалізацію відносин із Косовом