За словами очільника італійського уряду Маріо Драгі, у ЄС майже немає важілів впливу на Росію стосовно ситуації з Україною.
Джерело: Reuters
Італія майже відкрито підтримує Путіна
Драгі відзначив, що у Євросоюзу не має власного потужного військового блоку. Він також заявив, що не бачить перспектив використання імпорту російського газу, як важілю впливу на Росію.
На його думку, для зняття напруги у питані України необхідно вести переговори з Росією.
Сьогодні Європейський Союз повинен намагатися в максимально можливій мірі підтримувати взаємодію. З президентом Путіним, - заявив Драгі.
Італія, як і Венгрія, серед небагатьох країн ЄС, які відкрито виступають за відновлення стосунків з Росією.
Маріо Драгі (фото - flickr.com)
Між тим, італійська влада нарівні з іншими країнами ЄС, не визнает Крим російським.
Позиція США та ЄС щодо російської агресії проти України
Нещодавно російське Міноборони опублікувало вимоги так званих «гарантій безпеки», згідно з якими:
НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання України;
відмовляється від ведення будь-якої воєнної діяльності на українській території;
сторони (РФ та НАТО) зобов’язуються не розгортати ракети середньої та малої дальності в районах, звідки вони можуть вражати територію один одного.
Тим часом президент США Джо Байден заявив, що проєкт російського договору про безпеку в Європі, який передбачає припинення членства сусідів Росії в НАТО і припинення допомоги Альянсу Україні, можна обговорювати лише з союзниками.
Реагуючи на російські «гарантії безпеки», генсек НАТО Єнс Столтенберг нагадав про право кожної нації, в тому числі України, на самовизначення, зокрема, щодо побудови системи власної безпеки.
НАТО вперше реагує на розміщення російських військ на українському кордоні конкретними заходами. Сорокатисячні спецпідрозділи Сил швидкого реагування (NRF) перевели в стан оперативної готовності.
Посилаючись на високопоставленого дипломата НАТО, видання зазначає, що спільна оперативна група високої готовності (VJTF) повинна бути готова до розгортання в зоні загострення кризи протягом п’яти днів. Зазначимо, попередньо термін бойової готовності становив сім днів.
Читайте також:
Зеленський висловився стосовно ядерної зброї на території Білорусі
Представниця Держдепу США розповіла про допомогу Україні у випадку агресії РФ
У Міноборони заявили про ще одну багатоходівку Путіна щодо України