Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у вівторок, 18 травня, здійснила робочий візит на Луганщину, де відвідала буквально передову протистояння з Росією та КПВВ “Станиця Луганська”.
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
За даними відомства, акомпанував у цій поїздці іноземній політикині віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков.
Наразі на території відвіданого КПВВ почалися роботи з облаштування багатофункціональної сервісної зони. Каллас проінформували про перебіг цього процесу та відкриття оновленого пункту пропуску.
“Ми всі - партнери і друзі України. Кордони України міжнародно визначені, і Луганськ - це Україна, Донецьк - це Україна, і Крим - це Україна. Ми сім років стоїмо пліч-о-пліч з Україною і продовжимо це робити стільки, скільки треба. Я переконана, що найкраща відповідь України на збройну агресію Росії - це реформи. І, звичайно, інвестування в розвиток підконтрольних уряду територій. Люди повинні бачити, що на вільній території краще, тут є життя, і Україна - це європейська країна”, - наголосила вона.
Резніков нагадав про будівництво торік багатофункціональних сервісних зон у КПВВ “Щастя” та “Новотроїцьке”. На будівництві у Станиці Луганській партнером стала ПРООН. Завершення всіх робот передбачається приблизно на осінь.
Віцепрем’єр звернув увагу на значний попит на послуги в сервісних зонах з боку мешканців окупованих районів.
Наприклад, від початку року попри карантин і блокування пасажирського руху послугам “Ощадбанку” лиша в Щасті й Новотроїцькому скористалися 3305 громадян. “Нову пошту” відвідали 8441 людей, магазин “Osto” 2634 покупця, а медпункти відвідали 3251 громадян. ЦНАПи надали послуги 3703 відвідувачам.
“Проте через блокування окупаційними режимами роботи КПВВ багато українських громадян не можуть сьогодні реалізувати свої конституційні права і люди залишаються в ізоляції. Якщо у 2019 було зафіксовано близько 16-16,5 млн перетинів за рік, то у 2020 – 3,5 млн за рік. Цьогоріч, за перші три місяці 2021 року - всього 128 тисяч. Кожного засідання ТКГ, на засіданнях гуманітарної робочої групи, українська делегація постійно підіймає питання відкриття КПВВ, в тому числі на виконання домовленостей Паризького саміту Н4 у 2019 році. І я маю надію, що таки здоровий ґлузд отримає перевагу і окупаційні режими припинять знущатися над людьми”, - підбив підсумок Резніков.
Читайте також:
ОБСЄ б'є на сполох через скупчення танків в ОРДЛО.