Влада Азербайджану і Вірменії домовилися про режим перемир'я в Нагірному Карабасі - він вступив в силу сьогодні, 10 жовтня, о 12:00. Після досягнутих домовленостей з Єреваном, президент Азербайджану Ільхам Алієв зважився на неочікуване зізнання. Він вперше підтвердив, що в Азербайджані присутні турецькі винищувачі F-16, але вони, за словами Алієва, не брали участі в бойових діях проти Вірменії. Тим часом в Анкарі прокоментували домовленості Єревана і Баку про перемир'я в Карабасі. Влада Туреччини вважає, що ця домовленість не вирішить остаточно проблему, тому Туреччина продовжить підтримувати Азербайджан як за столом переговорів, так і на полі бою. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на CNN.
"Винищувачі F-16 з Туреччини прибули в Азербайджан, що б взяти участь у військових навчаннях. В минулому році Азербайджан і Туреччина проводили 10 спільних військових навчань. Туреччина є нашим союзником. У нас прийнято проводити навчання, за участю, в тому числі, військово -повітряних сил. До речі, в цьому році через пандемію ми провели тільки два навчання, одне з них безпосередньо перед тим, як Вірменія атакувала нас. F-16 знаходяться на землі, вони не літають і ніяким чином не беруть участі в бойових діях" , - заявив Алієв, відповівши на звинувачення Вірменії в тому, що в перші дні конфлікту в Нагірному Карабасі турецька F-16 збив вірменський Су-25.
Алієв назвав фейком звинувачення Єревана і зажадав вибачень від вірменської влади. Важливо відзначити, що це перше офіційне визнання азербайджанської влади про наявність на її території винищувачів ВПС Туреччини.
Нагадаємо, оголошене в Нагірно Карабасі перемир'я вже прокоментувала Туреччина. У МЗС Туреччини відзначили, що будуть підтримувати рішення, з якими погодиться Азербайджан, хоч вони поки не замінять остаточного вирішення проблеми.
"З таким розумінням Туреччина продовжить підтримувати Азербайджан як за столом переговорів, так і на полі бою", - підкреслили в Анкарі.
Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоювалися початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Азербайджан і Вірменія погодилися на пропозицію Путіна- вони оголосили перемир'я, хоч і з перших хвилин вступу в силу домовленостей звинуватили один одного в порушенні угоди.