Президент Литви Гітанас Науседа розповів, що критичний твіт Володимира Зеленського щодо комюніке саміту НАТО викликав "велику драму" серед членів НАТО.
Джерело: LRT
Твіт Зеленського викликав обурення союзників
Перед візитом на саміт НАТО у Вільнюсі президент Володимир Зеленський у твоєму Твіттері сказав про «абсурдність» формулювань комюніке щодо запрошення України до Альянсу.
Драма була дуже велика, і в якийсь момент я справді мав підстави побоюватись, що текст може раптом стати набагато гіршим або поза увагою залишиться надзвичайно важливе для нас і для України. Я також розумію твіт Президента Зеленського, загалом я розумію, що емоційний фон такий, що ми, напевно, навіть не можемо співпереживати ситуації людини, яка очолює державу, яка захищається від кривавого агресора, - каже Науседа.
Президент Литви запевнив, що Зеленський не нашкодив цим твітом, оскільки таким чином дбав про безпеку України.
Науседа додав, що у НАТО всі дуже добре спілкувалися, тому що всі розуміли, що це політичний процес і що всі роблять те, що є найкращим для безпеки своїх держав.
Я дбаю про безпеку Литви, Президент Зеленський дбає про безпеку України, але ми всі разом, дбаючи про безпеку наших країн, безсумнівно, думаємо про безпеку України, тому що це перший форпост, наша перша лінія оборони, назвемо це так. Безумовно, їхній успіх буде нашим успіхом, а це означає, що ми будемо тримати ворога біля воріт, не дамо йому проникнути глибше.
За словами Науседи, найважливішим результатом Вільнюського саміту щодо України є те, що ніхто не задається питанням, чи стане Україна членом НАТО.
Раніше було таке питання, воно зависло в повітрі. Тепер залишається лише питання, коли Україна стане членом НАТО.
Про що твітнув Зеленський напередодні саміту НАТО
11 липня Володимир Зеленський заявив, що на шляху до Вільнюса Україна отримала сигнали про те, що обговорюються формулювання без України.
І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України. Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України…
Видання The Washington Post після цього написало, що твіт розізлив американську делегацію.
Коли Зеленський прибув на саміт у вівторок увечері, його відверто розкритикували інші лідери. Під час спільної вечері його закликали "охолонути" й оцінити весь пакет рішень щодо України, - повідомляють журналісти.
Читайте також:
Як США ставляться до критики Зеленського щодо НАТО — відповідь Держдепу
"Замінник ПДЧ". Стефанішина пояснила рішення НАТО щодо України
Я приїхав у Вільнюс з вірою у НАТО — Зеленський