21 квітня пройде другий тур виборів президента України - голосування триватиме з 8 ранку до 20 вечора без перерви. ONLINE.UA вирішив нагадати усім читачам, які документи потрібно мати з собою, як поводитись у разі порушень та що робити, якщо ви ненароком зіпсували бюлетень.
В Конституції України сказано, що право голосу мають усі громадяни України, яким уже виповнилось 18 років. Цього права позбавлені лише ті, кого суд визнав недієздатними.
Для отримання виборчого бюлетеня для голосування в день виборів Президента України члену дільничної виборчої комісії надається один із зазначених документів, що підтверджує особу та громадянство України.
На звичайній виборчій дільниці вам потрібен один із зазначених нижче документів:
паспорт громадянина України;
тимчасове посвідчення громадянина України (для тих осіб, що нещодавно отримали громадянство);
військовий квиток (лише для військових строкової служби).
На закордонній виборчій дільниці, а також на спеціальній виборчій дільниці:
паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
дипломатичний паспорт;
службовий паспорт.
На спеціальній виборчій дільниці – в'язниця або СІЗО:
картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах).
Якщо ж так сталося, що заповнюючи бюлетень, ви припустилися помилки – зверніться до комісії. За вашою письмовою заявою вам повинні видати інший бюлетень, попередньо склавши відповідний акт. Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз.
Раніше ONLINE.UA пояснював, що буде, якщо один із кандидатів зніметься з виборів.