Українська влада вирішила залучити до тестування українців на коронавірус приватні лабораторії. Відповідне рішення напередодні ухвалив Камбін, а сьогодні, 10 жовтня, озвучив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Глава МОЗ пояснив, що приватні лабораторії дійсно будуть робити безкоштовні тести на коронавірус, але не всім. Він уточнив, як буде працювати безкоштовне тестування і хто зможе зробити аналіз. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МОЗ.
"Яким чином це буде відбуватися? Це не означає, що зараз приватні лабораторії почнуть робити для людей з вулиці ці тести. Ми просто не в змозі будемо це проконтролювати ... Ми будемо залучати приватні лабораторії, контрактувати їх і відвозити їм зразки для того, щоб вони проводили тестування на відповідному лабораторному обладнанні", - пояснив міністр.
Степанов додав, що приватні лабораторії вирішили залучити до тестування українців, щоб з'явилася можливість наростити щоденну кількість тестів. Він уточнив, що за минулу добу в Україні виконали понад 57 тисяч тестів, з них 31 тисяч - методом ПЛР, 26 тисяч - методом ІФА. Щоб збільшити добову кількість тестів, Кабмін виділив 260 млн гривень - 100 млн гривень спрямують на контракти з приватними лабораторіями, 160 млн гривень підуть на додаткову закупівлю реагентів та обладнання. Важливо відзначити, що середня вартість одного ПЛР-тесту в державних лабораторіях коливається від 700 до 800 гривень. У приватних лабораторіях вона досягає декількох тисяч гривень. Безкоштовно зробити тест на коронавірус можуть тільки ті українці, які отримали відповідне направлення від сімейного лікаря.
Нагадаємо, в суботу, 10 жовтня, в Україні зафіксували 5728 нових випадків зараження. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 256 266 осіб, з них 4887 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою. Вже 112570 українців змогли перемогти коронавірус, 138809 людей продовжують хворіти. За минулу добу встановлені два антирекорди - за кількістю летальних випадків (108 осіб померли) і за кількістю госпіталізацій (990 осіб були госпіталізовані). За даними Міністерства охорони здоров'я, найбільш завантаженими на даний момент є лікарні Донецької (107,8%), Одеської (81,1%), Луганської (81,1%) і Харківської (72,4%) областей. У Києві ж цей показник становить 69%. Найменше завантажені лікарні в Херсонській (23,2%), Івано-Франківській (36,4%), Закарпатській (41,4%) і Кіровоградській (50,9%) областях.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні хочуть посилити карантин. Нові рекомендації з посиленням обмежень МОЗ обсудить з Кабміном вже на наступному засіданні.