Українська влада виступила з гучною заявою - вона наголосила, що вважає нікчемною спробу офіційної Москви у своїй позиції щодо Договору з відкритого неба легалізувати анексію Криму. В Міністерстві закордонних справ зазначили, що спроби Росії задекларувати у рамках Договору з відкритого неба так званий "російський статус" частини суверенної території України у межах Автономної Республіки Крим та м.Севастополь мають відверто провокаційний характер і спрямовані на підрив цього Договору та встановленого ним режиму відкритого неба. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт МЗС.
Окрім того, у відомстві звернули увагу на те, що Росія прагне маніпулювати положеннями договору з відкритого неба, що ставить під сумнів договороздатність РФ. Також в МЗС наголосили, що поведінка Росії свідчить про продовження свідомого курсу "на умисне погіршення клімату довіри, безпеки та передбачуваності у регіоні ОБСЄ.
"У лютому 2014 року, прикриваючись легендою "проведення військових навчань" та "посилення заходів безпеки у зв’язку з проведенням зимової олімпіади 2014 року у Сочі", Росія стягнула до регіону додаткові військові сили, зокрема підрозділи аеромобільних військ, морської піхоти та сил спеціальних операцій, вчинила раптову військову інтервенцію в Україну, захоплення державних і військових об’єктів України та тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим і м.Севастополь", - йдеться в повідомленні.
В МЗС наголосили, що розв’язана у такий спосіб Росією у 2014 році гібридна війна проти України триває й дотепер. Замість відвернення криз та регулювання кризових ситуацій, як це передбачено Договором з відкритого неба, Москва намагається використовувати цей міжнародний Договір у власних цілях – для легалізації наслідків протизаконної спроби анексії тимчасово окупованої території України.
"Дії Росії, пов’язані з триваючою військовою агресією проти України у Донецькій та Луганській областях, з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, не мають нічого спільного ані з буквою, ані з духом Договору з відкритого неба, чи інших міжнародних договорів і домовленостей у сфері дотримання балансу військової безпеки на регіональному і глобальному рівні, контролю над озброєннями та військової стриманості", - додали українські дипломати.
Як повідомляв ONLINE.UA, українська влада звернулася до Євросоюзу через візит євродепутатів до окупованого Криму — важливі подробиці можна знайти в нашому матеріалі.