Протести на китайському заводі Foxconn у Чженчжоу, який виробляє нові моделі смартфонів компанії Apple, можуть призвести до скорочення виробництва iPhone Pro на 6 мільйонів одиниць.
Джерело: Bloomberg
У Китаї можуть скоротити виробництво iPhone Pro
Зазначається, що ситуація на заводі залишається нестабільною, і оцінка втраченого виробництва може змінитися.
Багато чого залежатиме від того, як швидко Foxconn Technology Group, тайванська компанія, яка керує підприємством, зможе повернути людей на місця роботи після протестів проти Covid-обмежень. Якщо карантин триватиме в найближчі тижні, виробництво може бути відкладено далі.
На території заводу вже кілька тижнів триває локдаун, після того, як місцеву владу змусили боротися з епідемією. Тисячі співробітників втекли в жовтні через хронічну нестачу їжі, їх замінили нові співробітники, які повстали проти практики оплати праці та карантину.
Foxconn намагався придушити протести, здебільшого викликані прибуттям нових працівників у Чженчжоу та відмовою від обтяжливих заходів контролю за COVID-19, пропонуючи бонуси всім працівникам, які вирішили повернутися додому.
Завод Foxconn виробляє переважну більшість пристроїв iPhone 14 Pro і Pro Max, найбільш затребуваних телефонів Apple цього року.
Раніше компанія знизила загальний план виробництва смартфонів приблизно з 90 до 87 мільйонів одиниць.
У Китаї тривають протести через коронавірусний локдаун
Китайська влада проводить політику нульової терпимості до коронавірусу. Це означає, що влада блокує цілі квартали у містах, а людей, які мали контакт із зараженими, примусово відправляють на карантин, інфікованих ізолюють у лікарнях, кордони країни залишаються фактично закритими.
Протести виникли після пожежі в одному з житлових будинків у місті Урумчі у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР.
Загинуло близько 40 осіб, вони не змогли вийти з квартири через заблоковані двері, а обмежувальні заходи заважали роботі рятувальників.
Протести проходять у Шанхаї, Ченду, Чунціні, Ухані та Нанкіні та університетах. Це найбільші протести в Китаї з часів "бійні на площі Тяньаньмень", коли 4 червня 1989 року військові жорстоко придушили демократичний рух.
Читайте також: