Протести в Білорусі, які спалахнули після президентських виборів, розширилися на промислові підприємства. У вівторок, 11 серпня, одразу кілька заводів оголосили про страйк. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на білоруські медіа, які поширюють новини через канали в Telegram - через тривалі проблеми з інтернетом по всій країні.
За оприлюдненими даними, роботу зупинили працівники Жабінковського цукрового заводу. Вони зібралися в місцевому будинку культури й виступили з вимогами. Перш за все активісти хочуть розмови з керівником районного виконкому.
Також до глобального протесту приєдналися представники Мінського маргаринового заводу. На відео можна побачити, як люди масово йдуть з роботи та аплодують, навіть проїжджі машини сигналять.
Страйк поширився на електротехнічний завод імені В.І. Козлова.
"Вийшов директор заводу — натякнув на те, що всі ж пам'ятають, що сьогодні зарплата. Але народ сказав, що нас не залякати! Люди не перестають підходити", - інформує NEXTA.
Протести пізніше вирішили підтримати в Інституті хімії нових матеріалів НАН Білорусі. Також страйкоподібна атмосфера, згідно з даними неурядових медіа, складається в РУП Беленергосетьпроект, який розташований у Мінську.
Нагадаємо, протести почалися буквально із закриттям виборчих дільниць. Вони тривали майже всю ніч на 10 серпня у великих містах. Ввечері наступного після голосування дня активісти знову зібралися.
Слід зауважити, що силовики Білорусі працюють максимально жорстко. Вони лупцюють людей кийками, відстрілюють їх гумовими кулями, залучають водомети й світло-шумові гранати. Окремі загони вриваються подекуди навіть у двори житлових домів, де вже б'ють часто непричетних до акцій білорусів.
Як повідомляв ONLINE.UA, на тлі протестних акцій опозиційна кандидатка Світлана Тихановська залишила республіку — 11 серпня вона виступила з першим відеозверненням. За словами опозиціонерки, вона потрапила в ситуацію, якої вона не побажала б жодній людині.