За підсумками переговорів президента Росії і Білорусі Володимира Путіна і Олександра Лукашенка сторонам не вдалося домовитися про постачання нафти, але суперечку все ж врегульовано. Путін пообіцяв Лукашенко, що Мінськ буде отримувати російську нафту за світовими цінами. Про що домовилися Путін і Лукашенко повідомив перший білоруський віце-прем'єр Дмитро Крутий, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на БЕЛТА.
"Білорусі не потрібно ніяких спеціальних ексклюзивних умов. Ми хочемо купувати нафту за світовими котируваннями і не гірше", - повідомив Крутий, зазначивши, що це було головною вимогою президента Лукашенка на переговорах з Путіним.
За словами Крутого, Путін поступився президентові Білорусі і навіть пообіцяв, що російський уряд надасть всіляке сприяння в роботі з російськими видобувними компаніями щодо поставок нафти на білоруські НПЗ - щоб ці поставки проходили саме на обумовлених умовах.
"Існували певні обмеження щодо допуску до транзитної труби "Транснафти". Путін пообіцяв ці всі обмеження зняти. Вони встановлені для всіх експортних ринків і поставок його окремим указом. Тобто будь-яка компанія, якій буде вигідно і цікаво працювати з білоруськими НПЗ, отримає допуск до трубі, транзиту, постачання через "Транснефту" як агента. Тут ніяких обмежень не буде. І ми очікуємо, що інтерес до нашої країни і ринку з боку цих - більш дрібних і середнього рівня - суб'єктів підвищиться, і ми зможемо незабаром до укласти контракти", - додав Дмитро Крутий.
Слід зазначити, що в 2019 році російська нафта поставлялася до Білорусі зі знижкою приблизно 20% до ринкової ціни. За даними білоруського статистичного агентства, в попередньому році Білорусь ввезла російської нафти на $5,93 млрд по середній ціні трохи більше $50 за барель. Але в Росії вирішили провести податкові маневри, в результаті яких нафта подорожчала на суму експортного мита для інших країн, яким ніколи не обкладалося російське паливо для Білорусі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що перед переговорами з Путіним по нафті Лукашенко заявляв про те, що настав момент істини. У Кремлі відреагували на ці слова президента Білорусі, виправдавши їх бажанням Лукашенко відстоювати інтереси своєї країни.