Російський глава Володимир Путін і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішили прискорити інтеграцію двох країн, незважаючи на те, що між ними є серйозні суперечки в цьому питанні. Їх переговори відбудуться в Сочі вже 22 лютого, що може прискорити підписання угоди. Крім того на порядку денному стоятимуть кредити - Лукашенко хоче попросити Путіна виплатити 3 млрд доларів з коштів, виділених російським урядом на будівництво Білоруської АЕС. Глава МЗС Білорусі Володимир Макей запевняє, що Лукашенко не проситиме будь-якої допомоги у Путіна, але питання фінансово-кредитного взаємодії зв'яже з прискоренням інтеграції. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РБК.
"У президентів на столі буде дійсно лежати хороший матеріал для обговорення майбутнього наших відносин. Може бути порушена тема взаємодії в фінансово-кредитній сфері. Але це не означає, що Білорусь буде просити обов'язково кредити у Росії і просити якоїсь допомоги. Можливо, буде обговорюватися питання фінансово-кредитного взаємодії з точки зору реалізації різних вигідних спільних проектів, оскільки країнам потрібно рухатися по шляху спільної кооперації, яка дозволить вивести інтеграцію на новий рівень ", - розкрив подробиці майбутніх переговорів Путіна і Лукашенка Макей.
Міністр закордонних справ Білорусі дав зрозуміти, що хоча Лукашенко не згоден з Путіним по багатьох моментах щодо інтеграції, на тлі останніх подій в Білорусі він готовий до тісніших інтеграційних процесів в двосторонньому форматі. Крім того він запевнив, що Мінськ працює у зовнішньополітичному полі тільки з Росією, а підтримує контакти з Китаєм і Пакистаном. Макей підкреслив, що зараз у Білорусі з ними навіть зріс торговельний оборот.
Нагадаємо, в останній раз Путін і Лукашенко проводили переговори в вересні 2020 року в Сочі. Там Лукашенко домовився з Путіним про кредит в розмірі 1,5 млрд доларів, які направив на жорсткий розгін протестів в Білорусі. Важливо відзначити, що ще навесні минулого року Лукашенко вів жорстку суперечку з Путіним з питань інтеграції і закликав його "відмовився від імперських замашок". Зокрема, Лукашенко намагався отримати від Москви дешеві ресурси, звинувачуючи Росію в спробах "нагріти руки" на білоруському сусіді, проте, судячи з усього, політична криза значно послабила його позицію і тепер він готовий піти на умови Кремля.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Л укашенко і Путін домовилися провести масштабні військові навчання "Захід-2021". Вони заплановані на 10 вересня і стануть відповіддю на загрозу з боку західних країн і України.