Путін невідкладно обговорив з главою Євроради ситуацію на Донбасі
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін невідкладно обговорив з главою Євроради ситуацію на Донбасі

Путін невідкладно обговорив з главою Євроради ситуацію на Донбасі
Джерело:  online.ua

На цьому тижні лідери ЄС проведуть важливий саміт, на порядку денному якого стоятиме складне стратегічне питання, яке викликало вже серйозні розбіжності в ЄС - перегляд відносин з Росією. Перед цим засіданням в Брюсселі вирішили ознайомитися з позицією президента Росії Володимира Путіна з деяких питань, від яких буде залежати, як будуть далі розвиватися їх відносини. З цього приводу 22 березня відбулася телефонна розмова між Путіним і главою Євросоюзу Шарлем Мішелем, в ході якого представник ЄС озвучив очільнику Кремля нинішній стан справ і перспективи діалогу між Москвою і Брюсселем. Путін в свою чергу дав зрозуміти, що не збирається відступати від своєї категоричну позицію, в тому числі на Донбасі. Про що домовилися Путін і Мішель повідомила пресслужба Кремля, передає ONLINE.UA.

"Володимир Путін дав оцінку незадовільного стану російсько-єсівських зв'язків, що склалися через неконструктивну, часом конфронтаційну лінію партнерів. З російського боку підкреслена готовність до відновлення нормального деполітизованого формату взаємодії з Європейським союзом, якщо до цього буде проявлена реальна зустрічна зацікавленість", - підвели підсумки переговорів Путіна і глави Євроради в Кремлі.

Відзначається, що Путін і Мішель детально обговорили ситуацію на Донбасі, в Білорусі та інші актуальні теми, в тому числі боротьбу з пандемією коронавіруса, зокрема можливість використання російської вакцини Супутник V в країнах Європи.

Як відомо, деякі лідери Євросоюзу раптово захотіли пом'якшити санкційну політику щодо РФ і закликали перейти до менш "войовничої" політиці, оскільки підхід ЄС до Росії "застарілий і занадто зосереджений на українському конфлікті". Зараз ЄС у відносинах з Росією керується п'ятьма принципами, включаючи вимогу повного виконання мирних угод з Україною, налагодження тісних зв'язків з колишніми сусідами Росії по СРСР, зміцнення протидії російським загрозам і вибіркова співпраця в таких питаннях, як, наприклад, боротьба з тероризмом. Переважна більшість країн ЄС, включаючи Німеччину, три країни Балтії і більшість східноєвропейських країн, вважають, що ці принципи повинні дотримуватися. Але за підсумками зустрічі послів ЄС, яка відбулася 10 березня, деякі держави-члени запропонували визначити галузі виборчого взаємодії з Росією. Зокрема, Італія запропонувала в якості можливих варіантів економічне співробітництво і обговорення регіональних конфліктів з Росією, Німеччина - зміна клімату. Кіпр, в свою чергу, запросив аналіз ефективності санкцій. При цьому Польща, Естонія, Литва та інші країни позначили більш агресивні позиції щодо РФ, включаючи вимогу повного виконання мінських угод в якості попередньої умови для будь-яких змін у відносинах.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Зеленського категорично відповіли на вимогу команди Путіна по Донбасу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?