На цьому тижні лідери ЄС проведуть важливий саміт, на порядку денному якого стоятиме складне стратегічне питання, яке викликало вже серйозні розбіжності в ЄС - перегляд відносин з Росією. Перед цим засіданням в Брюсселі вирішили ознайомитися з позицією президента Росії Володимира Путіна з деяких питань, від яких буде залежати, як будуть далі розвиватися їх відносини. З цього приводу 22 березня відбулася телефонна розмова між Путіним і главою Євросоюзу Шарлем Мішелем, в ході якого представник ЄС озвучив очільнику Кремля нинішній стан справ і перспективи діалогу між Москвою і Брюсселем. Путін в свою чергу дав зрозуміти, що не збирається відступати від своєї категоричну позицію, в тому числі на Донбасі. Про що домовилися Путін і Мішель повідомила пресслужба Кремля, передає ONLINE.UA.
"Володимир Путін дав оцінку незадовільного стану російсько-єсівських зв'язків, що склалися через неконструктивну, часом конфронтаційну лінію партнерів. З російського боку підкреслена готовність до відновлення нормального деполітизованого формату взаємодії з Європейським союзом, якщо до цього буде проявлена реальна зустрічна зацікавленість", - підвели підсумки переговорів Путіна і глави Євроради в Кремлі.
Відзначається, що Путін і Мішель детально обговорили ситуацію на Донбасі, в Білорусі та інші актуальні теми, в тому числі боротьбу з пандемією коронавіруса, зокрема можливість використання російської вакцини Супутник V в країнах Європи.
Як відомо, деякі лідери Євросоюзу раптово захотіли пом'якшити санкційну політику щодо РФ і закликали перейти до менш "войовничої" політиці, оскільки підхід ЄС до Росії "застарілий і занадто зосереджений на українському конфлікті". Зараз ЄС у відносинах з Росією керується п'ятьма принципами, включаючи вимогу повного виконання мирних угод з Україною, налагодження тісних зв'язків з колишніми сусідами Росії по СРСР, зміцнення протидії російським загрозам і вибіркова співпраця в таких питаннях, як, наприклад, боротьба з тероризмом. Переважна більшість країн ЄС, включаючи Німеччину, три країни Балтії і більшість східноєвропейських країн, вважають, що ці принципи повинні дотримуватися. Але за підсумками зустрічі послів ЄС, яка відбулася 10 березня, деякі держави-члени запропонували визначити галузі виборчого взаємодії з Росією. Зокрема, Італія запропонувала в якості можливих варіантів економічне співробітництво і обговорення регіональних конфліктів з Росією, Німеччина - зміна клімату. Кіпр, в свою чергу, запросив аналіз ефективності санкцій. При цьому Польща, Естонія, Литва та інші країни позначили більш агресивні позиції щодо РФ, включаючи вимогу повного виконання мінських угод в якості попередньої умови для будь-яких змін у відносинах.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Зеленського категорично відповіли на вимогу команди Путіна по Донбасу.