2 грудня президент Росії Володимир Путін відкрив саміт Ради колективної безпеки Організації Договору про колективну безпеку. У ньому взяли участь прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, оголосивший себе президентом Білорусі Олександр Лукашенко, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, виконуючий обов'язки президента Киргизії Талант Мамитов і президент Таджикистану Емомалі Рахмон. Він обговорив з ними ситуацію в Нагірному Карабаху, протести в Білорусі і Киргизії, які викликають стурбованість у російського лідера. В ході конференції Путін озвучив свій новий глобальний план, спрямований на формування "справедливого і сталого світоустрою". Він запросив до участі в ОКДБ всі бажаючі країни, запропонувавши зайняти роль як спостерігачів, так і партнерів. Таким чином він вирішив протидіяти "втручанням ззовні, фінансовому підживленню, інформаційному супровіду, політичній підтримці і так далі" в країнах-учасницях ОКДБ передає ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Кремля.
"Підготовлено солідний пакет домовленостей, в їх числі - підсумкова декларація і заява про формування справедливого та сталого світоустрою. До речі, перспективною вважаємо можливість надання країнам, які бажають підтримувати регулярні відносини з ОДКБ, статусів спостерігача і партнера", - заявив Путін.
Він закликав лідерів країн Організації Договору про колективну безпеку об'єднатися для боротьби з усіма викликами. Зокрема, Путін згадав Пашиняна, який, за словами президента РФ, був змушений прийняти важкі, але необхідні рішення по ситуації в Нагірному Карабасі. Путін закликав всі країни ОКДБ надати Пашиняну підтримку, як в гуманітарному, так і в політичному планах.
Путін також вважає, що країни ОДКБ повинні продовжувати спільними зусиллями відстоювати його "правду" про Другу світову війну, брехливими фактами про яку глава Кремля не в перший раз вражає весь світ.
"Це не лише данина поваги тим, хто боровся з ворогом, а й чіткий сигнал всьому міжнародному співтовариству про згуртованість держав - членів організації та їх рішучості разом відстоювати мир і безпеку", - підкреслив Путін.
Нагадаємо, Договору про колективну безпеку в Ташкенті ще в 1992 році підписали глави Вірменії, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикистану і Узбекистану. У 1993 році до ОДКБ приєдналися Азербайджан, Білорусія і Грузія. Згодом Азербайджан, Грузія та Узбекистан покинули ряди організації. На момент вступу договору в силу в 1994 році ОДКБ налічував 9 членів, зараз - 6.
Згідно з чинним Статутом Організації Договору колективної безпеки державами - засновниками організації є ті держави, які до моменту прийняття Статуту підписали і ратифікували Угоду про створення договору колективної безпеки від 15 травня 1992 року і Протокол про продовження Договору про колективну безпеку від 21 квітня 1999 року. Державами - членами ОДКБ є ті держави-засновники, які взяли на себе зобов'язання, що випливають із Статуту, протягом 1 року після його прийняття Радою глав держав.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін підписав указ, в якому зазначено, що Росія буде застосовувати ядерну зброю для стримування будь-якого потенційного противника.