У найближчі два тижні Росія і США планують підписати угоду з контролю над ядерними озброєннями. Свою згоду на угоду вже дали і президент РФ Володимир Путін, і американський лідер Дональд Трамп. Але команда Путіна наполягає на тому, щоб договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь був продовжений без попередніх умов, а офіційний Вашингтон наполягає на залучення до нього Китаю. Новий раунд переговорів планують провести на наступному тижні. При цьому у Трампа попередили Путіна, що якщо угода не буде укладена до 3 листопада, до президентських виборів в США, то Вашингтон мжет посилити умови договору. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на АР.
Відзначається, що команда Трампа запропонувала Росії повідомити, скільки боєголовок встановлено на носіях будь-якої дальності і знаходяться в сховищах, а також дати обіцянку не збільшувати їх число.
"Згідно з планом Білого дому, заморозка числа боєголовок і продовження ДСНО буде здійснено на однаковий період часу. Американська сторона може посилити умови угоди, якщо вона не буде укладена до 3 листопада. У цьому випадку Вашингтон, зокрема, може наполягати на тому, щоб нові домовленості включали обмеження, що стосуються перспективного російського стратегічного ракетного комплексу "Сармат", - повідомили джерела, наближені до переговорів Росії і США.
Важливо додати, що напередодні на засіданні першого комітету Генеральної асамблеї ООН виступив постійний представник США щодо роззброєння Роберт Вуд. Він закликав Росію укласти історичну угоду, але без зволікання включити в переговори Китай.
"Китай дійсно став третьою за величиною ядерною державою на Землі, абсолютно не обмеженої ніякими угодами з контролю над ядерними озброєннями. І аналогічно Китаю, Російська Федерація займається масовим розширенням свого ядерного потенціалу і введенням нових витончених систем доставки, які також загрожують розпалити нову тристоронню гонку ядерних озброєнь", - заявив представник США.
У свою чергу перший зампостпреда РФ при ООН Дмитро Полянський заявив, що Росія готова продовжити СНО-3 без передумов і закликає США зробити це без штучних затягувань. За його словами, продовження договору стало б розумним кроком і дало б час розглянути питання про підходи до контролю над озброєннями в майбутньому.
Нагадаємо, Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) був підписаний в 2010 році колишніми президентами Росії і США - Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою. Угода набула чинності в 2011 році, її термін закінчується в лютому 2021 року. Відповідно до угоди, російська і американська сторони протягом семи років зобов'язалися скоротити кількість розгорнутих стратегічних носіїв - міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів, а також важких стратегічних бомбардувальників до 700 одиниць. Вашингтон відмовляється продовжувати договір СНО на колишніх умовах і без участі Китаю. Також в США наполягають, щоб нова угода включала в себе спектр нових російських систем озброєнь, які в даний час розробляються.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін офіційно заявив про успішне випробування гіперзвукової ракети "Циркон", яка вразила мішень в море за 450 км, досягнувши 8 швидкостей звуку. За його словами, фрегат Північного флоту "Адмірал Горшков" з Білого моря вистрілив гіперзвуковою ракетою "Циркон" на дальність 450 км по морській мішені, ракета досягла швидкості в вісім швидкостей звуку і успішно вразила ціль.