У Кремлі в черговий раз підтвердили таємну гру президента РФ Володимира Путіна в Білорусі. Про це свідчить категорична відмова адміністрації президента РФ коментувати серйозні протести і загальнонаціональний страйк, який проходять 26 жовтня в Білорусі. Спікер Кремля Дмитро Пєсков дав зрозуміти, що Путін спостерігає за всіма подіями в Білорусі і допомагатиме її нелегітимному керівництву, але ніяких публічних оцінок і порад Лукашенко давати не буде. Таким чином глава Кремля вирішив продемонструвати всьому світу, що нібито не втручається у внутрішні справи Білорусі, хоча сам Лукашенко майже щодня нагадує про зобов'язання Росії перед Білоруссю в рамках ОДКБ. Білоруський диктатор впевнений, що Путін введе російські війська в Білорусь в будь-який момент. Важливо відзначити, що в РНБО України допускають, що це станеться вже після 1 листопада. Яку позицію Путін зайняв відносно Білорусі та Лукашенка, повідомляє ONLINE.UA.
"Події в Білорусі важко залишати без уваги. Але не нам, напевно, робити якісь оцінки. Оцінки потрібно робити і висновки білоруському керівництву. У Кремлі спостерігають за подіями в Білорусі. Взаємозалежність економік двох країн знаходиться на найвищому рівні. Для Росії надзвичайно важливо, наскільки ритмічно і надійно функціонують підприємства в сусідній країні ", - прокоментував Пєсков протести і страйк в Білорусі.
Він підкреслив, що Кремль не може публічно давати поради Лукашенко як діяти щодо учасників протесту, так як це буде втручанням в те, що відбувається. Але які поради Лукашенко Путін дає непублічно і яким способом пропонує врегулювати ситуацію, Пєсков, звичайно ж, не уточнив.
Як відомо, в тому, що білоруси нарешті захотіли свободи і демократії, Лукашенко звинувачує Європу. Він переконаний, що протестними акціями "керують ляльководи з-за кордону" і навіть знайшов в цій ситуації "український слід". У зв'язку з цим президент Білорусі звернувся до Путіна з проханням про допомогу. У Кремлі запевнили Лукашенко, що Росія готова надати необхідне сприяння у вирішенні проблем, що виникли на основі принципів Договору про створення Союзної держави, а також в разі необхідності по лінії Організації Договору про колективну безпеку. Російські військові вже перебувають на білоруській території, але поки Путін їх туди відправив нібито для участі у військових навчаннях.
Сам Лукашенко при цьому не приховує, що чекає військової допомоги від Росії. Він публічно загрожує всьому світу "реакцією Росії" на нестабільну ситуацію в країні і вимоги про проведення повторних виборів.
Важливо відзначити, що 26 жовтня в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. До нього приєдналися співробітники низки державних підприємств, наприклад, Гродно Азоту, Мінського тракторного заводу, Мінського електротехнічного заводу, Мінського заводу колісних тягачів і "Белоруснефть". До страйку також приєдналися робітники багатьох приватних компаній. Деякі з них оголосили 26 жовтня вихідним днем, інші пішли на безстрокові канікули або закрилися через технічні причини, наприклад, на інвентаризацію. Серед них - медичні центри, магазини, бари, кафе, тренажерні зали, турфірми, салони краси і сервісні центри.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лукашенко продовжує загрожувати прибалтійським країнам і Україні військовою допомогою Росії, яку йому пообіцяв глава Кремля Володимир Путін.