Росія вирішила ще на рік продовжити санкції проти країн Євросоюзу, Канади, США, Австралії, які передбачають заборону на ввезення в Росію певних категорій продуктів харчування з Заходу. Відповідний указ 21 листопада підписав російський глава Володимира Путін у відповідь на продовження союзниками України санкцій проти Росії за незаконну окупацію Криму. Путін продовжив антиєвропейські санкції до 31 грудня 2021 року з урахуванням того, що їх можна скасувати в будь-який момент за умови, якщо Захід зніме обмеження з РФ. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на портал правової Інфомрация РФ.
"Продовжити з 1 січня по 31 грудня 2021 року дію окремих спеціальних економічні заходів, передбачених указом президента РФ від 6 серпня 2014 року", - йдеться в указі Путіна.
Як відомо, Путін ще шість років тому заборонив ввозити в Росію з ЄС м'ясо і м'ясну продукцію, молоко і молочну продукцію, рибу та рибну продукцію, овочі і фрукти. З жовтня 2017 року він розширив санкції і заборонив ввозити ще й живих свиней, за винятком чистопородних племінних тварин, а також субпродукти і жир тварин, тваринне масло.
Нагадаємо, Путін ввів продуктове ембарго в серпні 2014 року в відповідь на обмежувальні заходи західних країн після незаконної анексії Криму і початку збройної агресії Росії проти України на Донбасі. Зараз проти Росії діє цілий пакет західних санкцій. Вони забороняють імпорт в Євросоюз товарів з окупованого Криму і Севастополя і експорт певних товарів і технологій з ЄС, що стосуються транспорту, телекомунікацій та енергетики. Також вони забороняють робити інвестиції європейським бізнесменам і надавати туристичні послуги на території анексованого українського півострова. Зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти. Щорічно Рада ЄС продовжує і підсилює діючі обмеження. У 2020 році в Євросоюзі не змінили свою позицію. Там нагадують Кремлю, що Крим - це український півострів, і поки російська влада не повернуть його офіційному Києву, списку санкцій тиск на окупантів буде тільки посилюватися.
Влітку 2020 року в кримським санкцій ЄС проти Росії приєдналися ще шість країн - кандидати на вступ до Європейського союзу Чорногорія та Албанія, члени європейської зони вільної торгівлі Норвегія і Ісландія, а також Україна і Грузія. При цьому в Росії вірять в те, що Захід не піде на новий рівень обмежень щодо Росії, оскільки від них можуть постраждати європейські компанії.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін пішов на екстрені заходи проти України через підтримку Німеччини і Франції.