Путін вирішив надати допомогу Вірменії та Нагірному Карабаху
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін вирішив надати допомогу Вірменії та Нагірному Карабаху

Путін вирішив надати допомогу Вірменії та Нагірному Карабаху
Джерело:  online.ua

4 жовтня ситуація в Нагірному Карабасі знову загострилася - там розв'язалися запеклі бої, в результаті яких гинуть мирні громадяни. У команді російського президента Володимира Путіна занепокоїлися ситуацією і вирішили втрутитися. Глава МЗС РФ Сергій Лавров терміново зателефонував своєму вірменському колезі Зохрабу Мнацаканяну і заявив, що Росія готова допомогти врегулювати військові конфлікт. Правда в Москві поки не поспішають відправляти російських військових в Нагорний Карабах навіть під видом миротворців, як напередодні пропонував вірменський прем'єр Нікола Пашинян. Але Росія готова допомогти врегулювати конфлікт політико-дипломатичним способом. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС РФ.

"З російського боку висловлено занепокоєння у зв'язку з ростом жертв серед мирного населення. Наголошено на необхідності якнайшвидшого припинення вогню. Підтверджено готовність сприяти сторонам у поверненні процесу нагірно-карабахського врегулювання в політико-дипломатичне русло під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ в відповідно до спільної заяви президентів Росії , США і Франції ", - повідомили в МЗС РФ.

Тим часом президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав умову для припинення вогню в Карабасі. За його словами, Баку готовий піти на це, якщо Єреван запропонує "тимчасовий порядок виведення військ з окупованих територій". Він погодився, що конфлікт з Вірменією потрібно вирішити через діалог, "але для цього повинна бути основа".

Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.

Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.

Уже відомо, що Росія після ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі початку екстрено перекидати військову техніку до Вірменії. Нещодавно в мережі з'явилося відео, де видно колони з російських вантажівок, які прямують до вірменського кордону з Ірану. Влада Ірану звичайно ж відразу ж почала заперечувати таку інформацію.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Меркель підтримала категоричне рішення Путіна, Трампа і Макрона щодо Нагірного Карабаху.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?