4 жовтня ситуація в Нагірному Карабасі знову загострилася - там розв'язалися запеклі бої, в результаті яких гинуть мирні громадяни. У команді російського президента Володимира Путіна занепокоїлися ситуацією і вирішили втрутитися. Глава МЗС РФ Сергій Лавров терміново зателефонував своєму вірменському колезі Зохрабу Мнацаканяну і заявив, що Росія готова допомогти врегулювати військові конфлікт. Правда в Москві поки не поспішають відправляти російських військових в Нагорний Карабах навіть під видом миротворців, як напередодні пропонував вірменський прем'єр Нікола Пашинян. Але Росія готова допомогти врегулювати конфлікт політико-дипломатичним способом. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС РФ.
"З російського боку висловлено занепокоєння у зв'язку з ростом жертв серед мирного населення. Наголошено на необхідності якнайшвидшого припинення вогню. Підтверджено готовність сприяти сторонам у поверненні процесу нагірно-карабахського врегулювання в політико-дипломатичне русло під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ в відповідно до спільної заяви президентів Росії , США і Франції ", - повідомили в МЗС РФ.
Тим часом президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав умову для припинення вогню в Карабасі. За його словами, Баку готовий піти на це, якщо Єреван запропонує "тимчасовий порядок виведення військ з окупованих територій". Він погодився, що конфлікт з Вірменією потрібно вирішити через діалог, "але для цього повинна бути основа".
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Уже відомо, що Росія після ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі початку екстрено перекидати військову техніку до Вірменії. Нещодавно в мережі з'явилося відео, де видно колони з російських вантажівок, які прямують до вірменського кордону з Ірану. Влада Ірану звичайно ж відразу ж почала заперечувати таку інформацію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Меркель підтримала категоричне рішення Путіна, Трампа і Макрона щодо Нагірного Карабаху.