Правозахисниця російського опозиціонера Олексія Навального Ольга Михайлова повідомила, що Європейський суд з прав людини вимагає від Росії негайно звільнити опозиціонера Олексія Навального. Для прийняття цього суд застосував правило 39 регламенту, що було зроблено в вперше в історії ЄСПЛ. У команді російського президента Володимира Путіна вже відреагували на термінову вимогу ЄСПЛ і категорично відмовилися її виконувати. Віцеспікер Держдуми Петро Толстой пояснив, що змінена Путіним Конституція Росії дозволяє ігнорувати будь-які вимоги Європейського суду з прав людини, тому в Москві проігнорують рішення суду. Таким чином Толстой в черговий раз дав зрозуміти, що ніякі міжнародні зобов'язання Кремль не збирається виконувати, а в Росії тепер буде діяти та правова юридична система, яка вигідна Путіну. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
"Звичайно, Російська Федерація виконувати його (рішення ЄСПЛ - ред.) не буде. У Конституції РФ тепер є стаття, яка говорить про те, що міжнародні зобов'язання країни виконуються, але при цьому політизовані трактування міжнародних органів, таких як ЄСПЛ, щодо країни в разі їх протиріччя основному закону виконуватися не будуть. Наша правова юридична система не передбачає, щоб на неї в такому вигляді за допомогою заяв впливали діячі з ЄСПЛ ", - озвучив відповідь влади Росії на вимогу ЄСПЛ Толстой.
Адвокат Навального в свою чергу уточнила, що ЄСПЛ прийняв таке рішення, розглянувши обставини і можливості загрози життю заявника з урахуванням загальних обставин поточного знаходження заявника під вартою. Вона підкреслила, що Європейський суд з прав людини вперше застосував правило 39 регламенту суду, а це значить, що таке рішення є обов'язковим до виконання.
Нагадаємо, 2 лютого суд у Москві засудив Навального до 3,5 років колонії загального режиму із зарахуванням часу, який він провів під домашнім арештом в 2014 році. Таким чином, за гратами опозиціонеру доведеться провести 2 роки і 8 місяців, а на свободу він вийде тільки в 2023 році.
Як відомо, Навального затримали і заарештували відразу ж після повернення в Москву після прильоту з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння "Новачком". До того, 13 січня, в РФ опозиціонера оголосили в розшук через справу 6-річної давності. Суд вирішив, що він разом з братом Олегом переконали компанію Ів Роше укласти невигідну угоду. У ФСВП стверджують, що політик не виконував покладені на нього зобов'язання і ухилявся від контролю поки німецькі лікарі рятували йому життя після замаху на вбивство, за яким, імовірно, стоять співробітники ФСБ.
20 лютого в суді Москви пройдуть ще два різних засідання у справах щодо Навального. Вранці буде розглянуто апеляцію на скасування умовного терміну у справі "Ів Роше", а в потім пройде засідання у справі про наклеп на ветерана, за яким Навального хочуть оштрафувати майже на 1 млн рублів.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Пєсков розповів про реакцію Путіна на позбавлення волі Навального.