Після США Росія повністю вийшла з договора про відкрите небо. Відповідний указ 7 червня підписав російський глава Володимир Путін. Тепер жодна країна в світі не зможе вести спостережні польоти в небі над РФ.
Джерело: офіційний портал правової інформації РФ
"Денонсувати договір про відкрите небо, підписаний в місті Гельсінкі 24 березня 1992 року", - йдеться в указі Путіна.
Договір з відкритого неба дозволяв польоти розвідувальних літаків над територіями країн-учасниць за спеціальними протоколами і заздалегідь узгодженим маршрутами. Росія постійно порушувала умови цього договору, забороняючи спостережні польоти над Москвою, Калінінградом, Чечнею і поблизу кордонів Абхазії та Південної Осетії.
Порушення Росією умов ДОН обурювало США. Через це американська влада в листопаді 2020 року вийшла з договору.
Росія вийшла з Договору про відкрите небо - наслідки
ДВН - це міжнародна угода, яку підписали 24 березня 1992 у Гельсінкі представники 34 держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), в тому числі і України. Він вступив в силу в 2002 році і дозволяв держав-підписантів пролітати над територією один одного зі спеціальним сенсорним обладнанням, щоб переконатися, що інші країни не готують зовнішніх військових дій.
В Європі вважають вихід Росії з ДОН ударом по глобальної безпеки, який ще більше підірве міжнародні угоди про контроль над озброєннями. Світові лідери попереджають, що тепер міжнародна обстановка стане ще більш ризиковою і менш передбачуваною.
У НАТО звинувачують Росію в підриві світової беопасності і нагадали, що ще готові до діалогу з російською владою з цього питання. При цьому в Альянсі наголосили, що Росія регулярно порушувала умови цієї угоди, підриваючи внесок цього важливого договору в безпеку і стабільність в євроатлантичному регіоні.
Читайте також: