4 червня очільник Кремля Володимир Путін офіційно повідомив про завершення укладання труб по першій нитці газопроводу "Північний потік-2". З такою заявою він виступив під час Петербурзького міжнародного економічного форуму.
Джерело: сайт Кремля
Путін оголосив про завершення укладання труб першої нитки "Північного потоку-2"
"Лінійна робота цілком, включаючи морську ділянку, закінчена. Залишилося - з німецької сторони труба підійшла, з російської - потрібно їх підняти та зварити, все, але прокладка сама завершена", - заявив 4 червня російський президент.
Як стверджує очільник Кремля, робота по другій нитці триває, а "Газпром" уже підготувався до заповнення трубопроводу газом.
Окрім того, Володимир Путін додав, що для старту поставок газу по першій нитці "Північного потоку-2" знадобиться близько 10 днів.
На переконання російського глави, другу нитку скандльного російського газогону зможуть закінчити протягом 1,5-2 місяців.
Варто також звернути увагу на те, що нещодавно віцепрем'єр РФ Олександр Новак розповів, що загалом до завершення будівництва "Північного потоку-2" залишилося прокласти близько 100 км труб.
Не можна також не згадати про те, що команда американського лідера Джо Байдена неочікувано для всіх вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга.
Очільник Білого дому пояснив своє рішення не застосовувати санкції проти ключової компанії-учасника будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" тим, що проєкт вже фактично добудований, а також небажанням зашкодити відносинам з Європейським Союзом.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.