За словами очільника Кремля Володимира Путіна, перешкоджання запуску російського газопроводу "Північній потік-2" провокує дефіцит газу та зростання цін на блакитне паливо у Європі.
Джерело: "ТАСС"
Путін звинуватив Україну у провокуванні зростання цін на газ
Російський лідер заявив, що Україна через відмову закупівлі газу у РФ спровокувала дефіцит газу та зростання цін.
З приводу Північного потоку - 2, так, я згоден з вашими оцінками, це ще й безглуздо для тих, хто не дає можливості працювати цій системі, тому що додаткові надходження обсягів газу на європейський ринок, безумовно, знизили б ціну на біржі, на споті, - підкреслив очільник Кремля.
Він зазначив, що переважна кількість європейських країн під тиском США показово відмовляються від російського газу.
Це їхній власний вибір був, вони не хочуть у нас купувати напряму. І для них ціна впала б, і суттєво. Просто самі собі підрізають гілку, на якій сидять, - зазначив Путін.
Він також додав, що саме Україна спровокувала шалене зростання цін на газ у Європі.
Фото - tsoua.com
По газопроводу Ямал – Європа газ нині качається реверсом з Німеччини до Польщі, заявив Путін, зазначивши, що реверсний потік газу з Німеччини до Польщі врешті може прямувати в Україну, що створює дефіцит газу і зростання цін у Європі.
У нас там 45% належить Газпрому, але нас польська сторона відсунула від управління цією системою. Самі так керують: одні споживачі не замовляють додатковий обсяг газу, а інші взяли у реверсному режимі запустили у зворотний бік. Наш газ, власне кажучи, але це ж не збільшує якість російського газу на європейському ринку, ось і ціна зростає. Бог з ним, це їх рішення, їхні справи, але дивно, що нас у цьому починають звинувачувати. Якась нісенітниця просто", - сказав Путін, додавши, що європейці "усе з ніг на голову ставлять, - додав очільник Кремля.
Шалене зростання цін на газ у Європі
Український оператор ГТС уклав угоду про імпорт газу з угорською компанією FGSZ в обхід російського "Газпрому". Початок постачання має розпочатися з січня 2022 року. За словами виконавчого директора згаданого вітчизняного відомства Сергія Макогона, запланований обсяг — 8 млн. кубометрів на добу.
Ціни на газ у Європі від початку грудня зросли до 149 євро за МВт-год (1,92 тис.дол. за тис. куб.м), такі дані міжконтинентальної біржі ICE Futures. Подорожчання відбувається на тлі невиконання російським газопостачальником "Газпромом" обіцянки щодо нарощування обсягів газу в сховищах країн ЄС та очікуваного похолодання.
Читайте також:
У Європі стрімко росте ціна на газ. Чого чекати Україні
Акції Газпрому рекордно подорожчали на тлі зростання цін на газ в Європі
Криза цін на газ провокує банкрутство компаній у Великій Британії