Росія під керівництвом президента РФ Володимира Путіна приречена програти Заходу, який представляє більш перспективну модель в мирному змаганні в економічній, культурній, фінансовій та інформаційній сферах.
Таку думку в інтерв'ю ONLINE.UA висловив російський політолог Дмитро Орєшкін.
«Справа в тому, що путінська Росія приречено програє Заходу. На Заході того, що називають "soft power" (м'яка сила, - ONLINE.UA) на порядок більше, ніж у Путіна», - підкреслив він.
Експерт зазначив, що це явище простежується «в економічній, культурній, фінансовій та інформаційній сферах».
«Захід представляє більш цікаву і перспективну модель. У мирному змаганні Росія програє», - переконаний він.
Як приклад Орєшкін згадав «печеньки Нуланд» під час Євромайдану в Києві.
«Наприклад, в Росії традиційні нарікання на те, що Майдан організували американці за рахунок печива Вікторії Нуланд (помічник держсекретаря США по Європі і Євразії 11 грудня 2013 року відвідала Майдан після спроби його розгону силовиками, вона принесла з собою печиво і хліб, що в подальшому широко використовувалося російською пропагандою, - ONLINE.UA). Це поширений міф, але він руйнується одним питанням: а хто заважав заступникам Лаврова або ж самому міністру Лаврову приїхати на Майдан з печивом "Ювілейне" (торгова марка російського печива, - ONLINE.UA) і роздавати його людям, щоб на рівних конкурувати з Нуланд?» - зазначив політолог.
Також він з іронією додав, що «з цікавістю подивився б на реакцію публіки на появу там Сергія Лаврова».
Крім того, експерт підкреслив, що Росія мала безліч переваг перед Заходом в Україні: «спільна історія, розуміння мови, економічні зв'язки».
«Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, колишній глава Адміністрації президента Сергій Іванов і сам Володимир Путін по-різному, але говорили одне й те саме: США вклали 5 млрд в розвиток демократії протягом 20 років, а РФ, як говорив Сергій Іванов, 100 млрд. Путін говорив - 10 млрд на рік», - нагадав Орєшкін.
За його словами, «тут важлива не сума, а те, що, промовляючи це, вони зовсім не думали про питання якості політичного менеджменту».
«Тому що, якщо втрачають клієнта з 300-ми роками історичної лояльності, який ще отримує в рази більше від російських менеджерів, ніж від американських, то таких кремлівських менеджерів можна назвати тільки образливим словом "ефективні", - резюмував експерт.
Більше читайте в інтерв'ю на ONLINE.UA: Путін потрапив у мишоловку, де безкоштовний сир вже з'їли - російський політолог Орєшкін.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації